Datoru problēmas

Datori nav ilgi dzīvojošas iekārtas, nu, vismaz 10 gadu termiņā nez vai. Tad nu daži ieteikumi mājas lietotājiem, ko var darīt, kad ar datoru rodas problēmas.

1. Tehniskie sīkumi 

Ja dators vispār neslēdzas iekšā, tad vispirms pārbaudam, vai dators ir pieslēgts elektrībai, tas ir, nav izrauts elektrības vads un vai datora barošanas bloka (PSU) slēdzis nav ieslēgts OFF režīmā (O), kas var būt, piemēram, pēc datora pārvietošanas/atdošanas no remonta. Var arī apskatīties, vai viss ir kārtībā tieši ar datora ieslēgšanas pogu, jo praksē ir redzēti konkrēti datoru korpusu modeļi, kuriem dažreiz salūzt ieslēgšanas pogas iekšējais plastmasas ietvars un spiežot ieslēgšanas pogu, nekas vairs nenotiek. Ja tas nepalīdz, tad varam pieņemt, ka iespējams datoram ir jāmaina barošanas bloks.

Ja dators slēdzas iekšā, bet nestartējas kā parasti, tad var izslēgt datoru, attaisīt vaļā korpusu un pārbaudīt, vai visi vadi/kontakti ir kārtīgi piesprausti. Piemēram, ja videokarte nav pieskrūvēta pie datora korpusa ar skrūvīti, tad ar kāju nejauši aizķerot monitora vadu un izkustinot videokarti, var “dabūt” melnu ekrānu pie datora ieslēgšanas. Īpaši būtiski visu pārbaudīt ir tad, ja datoram ir mainīta kāda daļa vai dators ticis transportēts. Ja vizuāli izskatās, ka visi vadi/kontakti ir kārtīgi piesprausti, bet datoram ir tikusi mainīta kāda daļa, tad mēģinām visu rūpīgi pārspraust par jaunu.

Ja dators slēdzas iekšā, bet nestartējas kā parasti vai darbojas ar problēmām, tad apskatāmies datora barošanas bloku, vai tam vispār griežas ventilators. Ja ventilators griežas, tad attaisām datora korpusu un apskatāmies, vai griežas procesora dzesētāja ventilators. Ja viss kārtībā, tad vēl apskatāmies, vai griežas videokartes ventilators, ja videokartei ir tāds. Ja kāds no ventilatoriem negriežas vai griežoties, rada pārāk lielu troksni, tad tas ir jānomaina.

Nestandarta lieta, ko arī var drošības pēc pārbaudīt, ir apskatīties mātesplates kondensatorus, un attaisīt barošanas bloku un arī apskatīties tā kondensatorus. Ir iespējams, ka kāda kondensatora virpuse ir nedaudz izliekusies uz augšu (vizuāli ļoti neizteikti salīdzinājumā ar pārējiem), kas norāda uz kondensatora problēmām.

2. Putekļi

Atsevišķa problēma, kas saistīta ar datora barošanas bloku un procesora dzesētāju, ir putekļi. Ja dators ir vairākus gadus vecs un atrodas putekļainā vidē, tad apskatāmies barošanas bloku un procesora dzesētāju un vizuāli novērtējam, cik daudz putekļu tur sakrājies. Ja daudz, tad izņemam barošanas bloku, uzmanīgi attaisām un uzmanīgi izpūšam putekļus. Attiecīgi tāpat izdarām arī ar procesora dzesētāja ventilatoru.

Procesora dzesētāja ventilatoru var noņemt sekojoši: Intel procesora ligzdai (socket) 478 standarta ventilatoram ir jāatliec abi noliektie klipši, Intel procesora ligzdai 775 standarta ventilatoram ir ar skrūvgriezi nedaudz jāpagriež 4 iespraustie klipši pretēji pulksteņa rādītāja virzienam un tad klipšus var izvilkt. Pirms procesora dzesētāja uzlikšanas atpakaļ no tā ir jānotīra vecā termopasta un uz tā apakšējās daļas ir nedaudz jāuzziež jauna termopasta plānā kārtiņā. Uzliekot Intel procesora ligzdai 775 standarta ventilatoru, klipši ir jāiestiprina secībā pa diagonāli, lai nerastos grūtības iespraust pēdējo klipsi.

3. BIOS noklusētie uzstādījumi

Varam mēģināt atjaunot BIOS (Basic  Input/Output  System) noklusētos uzstādījumus, ja pirms tam BIOS ir veiktas kādas izmaiņas. Startējoties datoram,  pašā sākumā spiežam vienu no taustiņiem F2, Delete vai F1 (IBM/Lenovo), lai startētu BIOS. Tad izvēlamies atjaunot BIOS noklusētos uzstādījumus ar komandu, kas dažādos BIOS var būt nedaudz savādāka, piemēram, ‘Load Fail-Safe Defaults’ vai ‘Load Optimal Defaults’, apstiprinām un nospiežam taustiņu F10, lai saglabātu izmaiņas. Ja datoram startējoties, BIOS vispār nav pieejams, tad varam mēģināt izslēgt datoru, atvērt korpusu un uz mātesplates sameklēt nelielu, apaļu BIOS bateriju, kuru uzmanīgi jāizņem ārā un pēc dažām sekundēm jāatliek atpakaļ. Izņemot ārā šo bateriju, mātesplates BIOS tiek atjaunoti noklusētie uzstādījumi.

4. Temperatūras

Pārbaudām datora daļu temperatūras. Startējoties datoram, pašā sākumā spiežam vienu no taustiņiem F2, Delete vai F1, lai startētu BIOS. BIOS skatāmies sadaļu PC Health Status (Award BIOS) vai sadaļu Advanced – Hardware Monitoring (Intel BIOS). Protams, sadaļu nosaukumi var būt savādāki dažādās BIOS versijās. Procesora jeb CPU normālai temperatūrai jābūt robežās no 35 līdz 50 grādiem pēc Celsija.

Ja startējas Windows operētājsistēma, bet dators strādā ar problēmām, tad varam lejupielādēt programmu SpeedFan, instalējam, startējam un skatāmies, kādas ir temperatūras: procesoram jeb CPU (normāli 35-50 grādi), cietajam diskam jeb HD0 (normāli 35-50 grādi), videokartei jeb VGA (precīzi nezinu, ja > 80, tad laikam nebūs labi). Ja temperatūra kādai daļai ir pārāk augsta, tad jādomā kā uzlabot pašas daļas dzesēšanu vai datora korpusa ventilāciju.

Piezīme: datora daļu temperatūras nav 100% drošas un var nedaudz mainīties, piemēram, var būt nepareizi temperatūras rādījumi (piemēram, SpeedFan CPU rādījumus vēlams salīdzināt ar BIOS CPU temperatūras rādījumiem), var būt augstākas temperatūras pēc vairāku stundu ilgas datora noslodzes, piemēram, spēlējot datorspēles, vai arī atkarībā no gadalaika un telpas temperatūras.

Piemēram, paaugstinātas CPU temperatūras problēma var būt saistīta ar standarta Intel procesora dzesētāja nepietiekošu nostiprināšanu, ja procesora dzesētājs ir nesen uzlikts vai mainīts. Jāpārliecinās, vai ir stingri nostiprināti visi 4 dzesētāja klipši, jo viens viņiem var nebūt pilnīgi līdz galam iesprausts. Par to var pārliecināties, mēģinot katru klipsi nedaudz pakustināt uz augšu/leju un uz sāniem. Pilnīgi iestiprināts klipsis nekustēsies.

5. Master Boot Record (MBR)

Ja ir startēšanās problēma ar vairākām Windows vai Linux instalācijām uz viena datora, tad var izmantot komandu fixmbr. Piemēram, ja nav korekti atinstalēts Grub startēšanās menedžeris (boot manager) un Windows vairs nestartējas. Ieliekam CD/DVD lasītājā Windows instalācijas disku, pārstartējam datoru un kad parādās paziņojums “Press any key to boot from CD …”, tad nospiežam jebkuru klaviatūras taustiņu. Gaidam, līdz startējas Windows instalācija un spiežam burtu ‘R’, lai startētu Windows atjaunošanas konsoli (Recovery Console).

Norādam esošo Windows instalāciju (ar 1), ievadām administratora paroli un komandrindā rakstām: fixmbr. Pēc tam apstiprinām ar burtu “y” un spiežam Enter.

Komandu fixmbr izmantojam tikai tad, ja esam pārliecināti, ka bojāts MBR (Master Boot Record).

6. Failu sistēma

Ja ir kādas problēmas ar Windows failiem, failu sistēmu, tad var izmantot Windows komandrindas rīku chkdsk.exe. Ja Windows nestartējas, tad ieliekam CD/DVD lasītājā Windows instalācijas disku, pārstartējam datoru un kad parādās paziņojums “Press any key to boot from CD …”, tad nospiežam jebkuru klaviatūras taustiņu. Gaidam, līdz startējas Windows instalācija un tad spiežam burtu ‘R’, lai startētu Windows atjaunošanas konsoli (Recovery Console). Atjaunošanas konsolē norādam esošo Windows instalāciju (ar 1), ievadām administratora paroli un komandrindā rakstām: chkdsk c: /f. Kad diska pārbaude veikta, rakstām exit, lai pārstartētu datoru.

7. NTLDR

Ja startējot datoru, parādās paziņojums “NTLDR is missing“, tad ieliekam CD/DVD lasītājā Windows instalācijas disku, pārstartējam datoru un kad parādās paziņojums “Press any key to boot from CD …”, tad nospiežam jebkuru klaviatūras taustiņu.

Gaidam, līdz startējas Windows instalācija un spiežam burtu ‘R’, lai startētu Windows atjaunošanas konsoli (Recovery Console). Norādam esošo Windows instalāciju (ar 1), ievadām administratora paroli un komandrindā rakstām: copy d:\i386\ntldr c:\ un spiežam taustiņu Enter. Pēc tam rakstām copy d:\i386\ntdetect.com c:\ un spiežam taustiņu Enter. Tad rakstām exit, lai pārstartētu datoru. Jāņem vērā, ka d:\ ir CD\DVD lasītājam piešķirtais burts, kas var būt savādāks uz cita datora, piemēram, arī e:\.

8. Cietais disks

Ja viss iepriekšējais ir pārbaudīts, tad lejupielādējam programmu Drive Fitness Test (ISO failu), šo ISO failu ierakstām CD matricā kā CD kopiju jeb image (ierakstīšanai var izmantot programmu ImgBurn), ievietojam šo CD disku lasītājā un pārstartējam datoru. Pēc datora pārstartēšanas šis CD startēsies automātiski, ja BIOS jau ir uzlikts parametrs, ka pirmā starta iekārta ir CD/DVD lasītājs. Ja tā nav, tad pārstartējam datoru, un pašā sākumā spiežam vienu no taustiņiem F1, F2 vai Delete, lai startētu BIOS. BIOS atrodam sadaļu Advanced BIOS Features – Boot Device (Award BIOS), vai sadaļu Boot – Boot Device Priority (Intel BIOS), un kā pirmo starta iekārtu norādam CD/DVD lasītāju, pēc tam saglabājam izmaiņas, nospiežot taustiņu F10.

Drive Fitness Test varam manuāli norādīt starta parametrus, taču varam arī neko nedarīt, lai viss startējas automātiski. Kad parādās logs ar disku iekārtām (HDD), tad izvēlamies cieto disku un spiežam pogu [Advanced Test], pēc tam [Start]. Ja cietā diska tests beidzas ar kļūdas paziņojumu par bojātiem blokiem, tad skaidrs, ka ir problēma ar cieto disku, kas jāmaina vai jāatgriež garantijai. Ja tests beidzas veiksmīgi, tad cietais disks būtu kārtībā.

Ja Drive Fitness Test “neatrod” vispār nekādu cieto disku, un tas ir PATA cietais disks, tad izslēdzam datoru, šo cieto disku pamēģinām pārspraust pie tā paša kabeļa otra savienojuma (master/slave), ieslēgt datoru un atkal palaist Drive Fitness Test. Ja cietais disks tiek pēkšņi “atrasts” un tests ir veiksmīgs, tad iespējams, ka ir problēmas ar mātesplati (MB).

Ja startējot datoru, parādās paziņojums “Boot Failure: System halted“, tad iespējams ir problēmas ar cieto disku (pārbaudam ar Drive Fitness Test) vai ar mātesplati, bet var arī pamēģināt cieto disku pārspraust pie tā paša kabeļa otra savienojuma (master/slave), nomainīt kabeli vai arī cietajam diskam vispār uzlikt/pārlikt pareizi tā saucamo džamperi (jumper).

Ja rodas nelielas problēmas ar cieto disku, konkrēti ar partīcijām, tad var izmantot vienkāršu programmiņu Partition Find & Mount. Cieto disku, kuram radušās problēmas ar partīcijām, izņemam un pieslēdzam citam datoram. Tad uzinstalējam Partition Find & Mount, startējam, izvēlamies Scan, lai tiktu meklētas partīcijas. Ja problemātiskā cietā diska partīcijas tiek atrastas, tad mēģinām tās pievienot (mount) un nokopēt datus.

Ja problēmas ir nopietnākas, tad var izmantot programmu HDD Regenerator (maksas), kas diezgan sekmīgi spēj veikt cietā disku sektoru labošanu.

9. Atmiņa

Ja cietajam diskam nav problēmu, tad lejupielādējam programmu MemTest (ISO failu), šo ISO failu ierakstām CD matricā kā CD kopiju jeb image,  ievietojam šo CD disku lasītājā un pārstartējam datoru. Pēc datora pārstartēšanas šis CD startēsies automātiski, ja BIOS jau ir uzlikts parametrs, ka pirmā starta iekārta ir CD/DVD lasītājs. Programma MemTest darbojas automātiski un veic dažādus atmiņas jeb RAM testus. Ieteicams būtu izlaist vismaz 10 testu ciklus vai vairāk.

Ja MemTest pie testu rezultātiem uzrāda kļūdas (errors), tad ir problēmas ar datora atmiņu. Ja datorā ir vairāki atmiņas moduļi, tad var mēģināt pa vienam izņemt un tad atkal palaist MemTest, jo problēmas var būt tikai vienam modulim. Iespējams, ka vairāki atmiņas moduļi nedarbojas kopā, tas ir, dators bez problēmām darbosies ar 2 atmiņas moduļiem, bet sāksies problēmas, kad tiks ielikts trešais modulis. Iespējams, ka konkrētais atmiņas modulis konkrētajā datorā darbojas ar problēmām, bet ielikts citā datorā strādās bez jebkādām problēmām.

10. Viss pārējais

Ja ar cieto disku un atmiņu nav problēmu, tad iespējamo problēmu cēlonis var būt barošanas bloks, mātesplate, videokarte vai kāda cita daļa. Piemēram, par mātesplates vai CD/DVD iekārtas problēmām var liecināt kļūdas paziņojumi Windows instalācijas laikā (kopējot sistēmas failus), cietā diska dīvaina “pazušana” un atkal “atrašanās”, regulāra CD/DVD disku nelasīšana.

Ja dators regulāri pārstartējas bez jebkādiem Windows kļūdas paziņojumiem, tad ir diezgan liela iespēja, ka ir problēmas ar datora barošanas bloku. Jāņem vērā, ka dažreiz barošanas bloka problēmas var savukārt izraisīt mātesplates problēmas, līdz ar to, nomainot tikai mātesplati, datora problēmas var nebūt novērstas.

Ja “nomirst” CD/DVD lasītājs ar iekšā esošu CD/DVD un nekādi vairs nereaģē, tad jāizslēdz dators, jāatrod kaut kas līdzīgs garai stieplei un lēnām uzmanīgi jāiebīda CD/DVD lasītāja priekšā esošajā caurumiņā, tā, lai iekšā kaut kas tiktu nospiests/atbīdīts. Pēc tam atkal ieslēdzam datoru un mēģinam atvērt CD/DVD lasītāju.

Ja ar datoru ir problēmas, bet pārbaudot tā arī nav izdevies atrast problēmas iemeslu, kaut arī visas datora daļas izskatās kārtībā, tad var mēģināt pārbaudīt arī procesoru (CPU). Lejupielādējam programmu CPU Burn-in, startējam, norādām laiku, cik ilgi procesors tiks maksimāli noslogots un palaižam testu. Reti, bet var gadīties, ka ir problēmas tieši ar procesoru.

11. Vīrusi

Viena no galvenajām operētājsistēmas problēmām var būt vīrusi. Lai veiktu standarta pārbaudi pret vīrusiem, pārstartējam datoru un pašā sākumā spiežam taustiņu F8, lai parādītos izvēlne, no kuras izvēlamies ‘Safe Mode with Networking’ un spiežam Enter.

Startējoties Windows, internetā lejupielādējam programmu Dr.Web CureIt, startējam un palaižam ‘Full scan’ (autors: boot.lv foruma lietotājs drunk_lizard).

12. Windows logfaili

Ja startējas Windows operētājsistēma, bet dators darbojas ar problēmām, piemēram, bieži “uzkaras” vai pārstartējas, tad vajadzētu vispirms apskatīties Windows logfailus. Lai tos apskatītos, atveram Start \ Settings \ Control Panel \ Administrative Tools \ Event Viewer. Vispirms apskatāmies logfailu System un pievēršam uzmanību visiem ierakstiem, kuriem ir sarkana vai dzeltena brīdinājuma ikona.

Lai atvērtu ierakstu, divreiz uzklikšķinām tam ar peles kreiso taustiņu. Izlasām ‘Description’ un piefiksējam ieraksta numuru ‘Event ID‘. Tad meklējam internetā informāciju pēc atslēgas vārdiem ‘windows event id x’.

Piemēram, ja dators bieži pārstartējas un ir ieraksts ar numuru 10020, kas paziņo par DCOM problēmām: “The machine wide Default Launch and Activation security descriptor is invalid. It contains Access Control Entries with permissions that are invalid. The requested action was therefore not performed. This security permission can be corrected using the Component Services administrative tool“. Lai to novērstu, tad Start \ Run – rakstām dcomcnfg un spiežam [OK]. Pēc tam izvēlamies Component Services \ Computers \ My Computer un uzvirzam peles kursoru uz My Computer, tad noklikšķinām ar labo peles taustiņu un izvēlnē izvēlamies Properties. Sadaļā ‘COM Security’, laukā ‘Launch and Activation Permissions’ spiežam pogu [Edit Default] un noņemam to lietotāju/lietotāju grupu, kuri strādā ar datoru, un pēc tam atkal pievienojam no jauna.

Ja logfailā System nav nekādu brīdinošu ierakstu, tad apskatāmies arī logfailu Application. Taču jāņem vērā, ka logfaila Application ieraksti nav tik būtiski un vairāk var noderēt, ja ir aizdomas, ka datora problēmas izraisa tieši konkrēta programma.

13. Iekārtu draiveri

Pēc Windows logfailu apskates, vajadzētu apskatīties iekārtu sarakstu (Device Manager). Lai to apskatītos, atveram Start \ Settings \ Control Panel \ Administrative Tools \ Computer Management. Pirmajā sadaļā uzvirzam peles kursoru uz Device Manager un vienreiz noklikšķinām ar kreiso peles taustiņu. Otrā sadaļā parādīsies iekārtu saraksts. Jāpievērš uzmanība iekārtām, kuras parādās sarakstā ar dzeltenu ikonu, kas norāda, ka konkrētajai iekārtai ir problēmas ar draiveriem. Lai atrastu pareizos draiverus, ir precīzi jāzina, kas tā ir par iekārtu.

Piemēram, lai noskaidrotu datoru mātesplates modeli un pēc tam ražotāja mājas lapā atrastu draiverus, atveram Start \ Programms \ Accessories \ System Tools \ System Information. Atvērsies System Information forma, kur otrajā sadaļā skatāmies ierakstus ‘System Manufacturer‘ un ‘System Model‘, kas norāda mātesplates ražotāju un modeli. Tad meklējam internetā pēc šiem atslēgas vārdiem.

Ja iekārtu sarakstā parādās iekārta, kas ir pilnīgi neatpazīstama (Unknown Device), tad varam izmantot reģistra informāciju, lai atrastu, kas tā par iekārtu un kas ir tās ražotājs: Microsoft pamācība.

Ja dators nestartējas kā parasti, tad pārstartējam datoru un pašā sākumā spiežam taustiņu F8, lai parādītos izvēlne, no kuras izvēlamies ‘Safe Mode’ un spiežam Enter. Operētājsistēma startēs rindas kārtībā tikai vajadzīgos failus un iekārtas, līdz ar to jāskatās pie kura faila (draivera) startēšanās apstājas. Jāņem vērā, ka vispirms ir jāveic atmiņas un cietā diska pārbaude, lai varētu daudz maz droši pateikt, ka tieši konkrētais fails (draiveris) rada datora darbības problēmas.

14. Aizmirsta parole

Ja ir standarta problēma ar Windows paroles aizmiršanu, tad lejupielādējam programmu Offline NT Password & Registry Editor (ISO failu), šo ISO failu ierakstām CD matricā kā CD kopiju jeb image,  ievietojam šo CD disku lasītājā un pārstartējam datoru. Pēc datora pārstartēšanas šis CD startēsies automātiski, ja BIOS jau ir uzlikts parametrs, ka pirmā starta iekārta ir CD/DVD lasītājs. Programmā Offline NT Password & Registry Editor apstiprinām vairākas noklusētās vērtības [1], spiežot taustiņu Enter, līdz tiek piedāvāts mainīt lietotāja datus (pēc noklusējuma Administrator), tad User Edit Menu izvēlamies 1 – Clear (blank) user password, tad izvēlamies iziet no programmas (! – quit), tad atkal iziet (q – quit) un saglabājam izmaiņas (y). Pēc tam izņemam CD un pārstartējam datoru. Attiecīgajam Windows lietotājam paroles vairs nebūs.

15. Datu atjaunošana

Ja ir problēmas ar datu atjaunošanu, piemēram, jāatjauno dati pēc Windows pārinstalēšanas, tad var izmantot programmu EasyRecovery (maksas). Taču datu atjaunošanas programmu nevarēs izmantot, ja cietajam diskam būs kāds mehānisks bojājums.

16. Pārbaudīt!

Lietotājs pats var tikt galā galvenokārt ar operētājsistēmas problēmām, to manuāli labojot vai pārinstalējot (nepieciešams Windows instalācijas CD). Ja ir tehniskās problēmas, tad galvenais ir atrast, tieši kura datora daļa rada problēmas un to nomainīt. Viens no pārbaudes veidiem ir “aizdomīgās” daļas maiņa, tas ir, tās vietā uz laiku ieliekot citu vai arī “aizdomīgo” daļu ieliekot citā datorā, lai redzētu, vai parādīsies tās pašas problēmas.

Atkārtošu – galvenais ir precīzi noteikt, tieši kura datora daļa ir “vainīga”! Ir lasīts kā forumos cilvēki prasa padomus, ko darīt ar datora problēmām, un tad “gaišreģi” un “speciālisti” uzreiz iesaka nomainīt gandrīz visas daļas :)

17. Tīkla savienojums

Ja ir problēmas ar tīklu/internetu, tad var pēc kārtas izmēģināt sekojošo (vispirms gan pārbaudot, vai datoram ir pilnībā pievienots tīkla vads):

– Start / Run – rakstām cmd un spiežam [OK], atvērsies komandrindas logs, kurā rakstām ping 127.0.0.1 un nospiežam taustiņu Enter. Ja nesaņemam atbildi Reply from 127.0.0.1, tad iespējams jāpārinstalē TCP/IP;

– Start / Run – rakstām cmd un spiežam [OK], atvērsies komandrindas logs, kurā rakstām ipconfig un nospiežam taustiņu Enter. Sistēma izvadīs tīkla savienojuma datus, no kuriem nokopējam IP adresi (ar labo peles taustiņu noklikšķinām komandrindas logā un izvēlnē izvēlamies Mark, pēc tam ar peles kursosu iezīmējam IP adresi un noklikšķinām peles labo taustiņu). Tad rakstām ping un iekopējam nokopēto IP adresi (ar labo peles taustiņu noklikšķinām komandrindas logā un izvēlnē izvēlamies Paste) un spiežam taustiņu Enter. Ja nesaņemam atbildi Reply from (IP adrese), tad iespējams ir problēma ar datora tīkla karti.

– Start / Run – rakstām cmd un spiežam [OK], atvērsies komandrindas logs, kurā rakstām ipconfig un nospiežam taustiņu Enter. Sistēma izvadīs tīkla savienojuma datus, no kuriem nokopējam Default Gateway adresi. Tad rakstām ping un iekopējam nokopēto Default Gateway adresi un spiežam taustiņu [Enter]. Ja nesaņemam atbildi Reply from (Default Gateway adrese), tad iespējams ir problēma ar tīkla savienojumu, tas ir, tīkla vadu.

Ja pēc komandas ipconfig nav redzama Default Gateway adrese, tad var būt, ka tā ir jau jāzina un jāievada pašam lietotājam manuāli.

Ja ir vēl ieteikumi/padomi datoru problēmām, tad lūdzu komentēt :)

Ja ar datora problēmām pats nevarat tikt galā, tad var rakstīt uz: liet.atbalsts # gmail.com (simbola # vietā jāliek @).

Advertisements

259 Atbildes to “Datoru problēmas”

 1. faq Says:

  Pilnīgi nevajadzīgi vai bīstami parastam lietotājam izpildīt kādu no ieteikumiem. Izņemot pirmo. Vairs katrs nav pats sev kodolfiziķis. Palikuši tikai retie universālie profesionāļi. Parasts jūzeris, tādi ir 99 procenti, absolūti neorentējas dzelžos, un vairāk kā puse nebūtu spējīgi izpildīt tavu pēdējo patstāvīgi padomu pat pēc stundu garas izskaidrošanas.

 2. koijots Says:

  Taisnība jau ir. Tāpēc neriskēju uzrakstīt kā var pārbaudīt atsevišķi barošanas bloku :) Bet nu varbūt kādam noderēs.

 3. msmarii Says:

  Paldies! Normālas lietas sarakstīji. Pie tam saprotamā valodā :)

 4. kaspis Says:

  Sveiki nezinat kas varētu būt pa vaini, ja es no rīta ieslēdzu kompi un man prasa kaut kādu tur windows disku, bet es pārbaudīju un ne diska ne disketes man draiverī nebija. Paņēmu BIOS un nomainīju lai sāk ar HDD un piereizes nomainīju frekvenci uz lielāku, tagad kompis skan kā ietu, bet monitors rāda ka būtu izslēgts un uz klaviatūtas pat neviena lampiņa nedeg. Varbūt varat palīdzēt.

 5. koijots Says:

  Ja esi kaut ko mainījis BIOS un monitors vairs pilnīgi neko nerāda, tad jāskrūvē vaļā dators, uz mātesplates jāatrod apaļa BIOS baterija, kura saudzīgi un uzmanīgi jāizņem ārā, un pēc kāda laika jāatliek atpakaļ.
  Ja dators pēc tam “atdzīvojas”, tad dabū Windows instalācijas CD, ieliec CD/DVD lasītājā un pārstartē datoru, nospied jebkuru tautiņu, lai startētu CD un izvēlies esošā Windows “labošanu” (repair). Ja tas neizdodas, tad lasi šajā rakstā par to kā pārbaudīt datora cieto disku. Ja cietais disks ir kārtībā, tad liela iespēja, ka sākušās problēmas ar mātesplati, kas tad būtu jāmaina.
  Ja neko īpaši nesaprati no tā, ko uzrakstīju, tad meklē cilvēku, kurš kaut ko saprot no datoru labošanas.

 6. andrievs Says:

  tas viss ir galda datoriem,man ir portatīvais pārbaudīju ar memo test uzrādīja 66 errorus , drive fitness test never vaļā visu laiku restartējas, diskdzinis uzlikts kā primārais.vai var ko līdzēt ?? uzinstalēt XP arī nevar sagatavo instalācijai visu kad vajag apstiprināt instalāciju tad restartējas .cerams varēs saprast esmu iesācējs

 7. koijots Says:

  Ja Memtest uzrādīja kļūdas, tad būtu jāmēģina nomainīt portatīvajam atmiņa (RAM). Ja ir 2 RAM moduļi, tad var pamēģināt 1 izņemt ārā. Lai izņemtu atmiņu, portatīvā apakšā jāatskrūvē viena neliela plāksnīte. Piemēram, IBM portatīvajiem viens RAM atrodas portatīvā apakšā, otrs RAM ir zem klaviatūras. Lai izņemtu RAM, ir nedaudz jāatliec tā turētāji uz sāniem.

 8. andrievs Says:

  tā varētu būt mana(nemakulīgas instalācijas vaina) vai dzelžu problēma?dators ir nedēļu vecss jānes uz garantijas remontu.nav tik liela pieredze koijot lai pats ņemtu ārā RAM.tā būtu pareizāk?

 9. koijots Says:

  Ja Memtest uzrādīja kļūdas un portatīvais pārstartējas jau tieši Windows instalācijas laikā nevis startējoties jau uzinstalētam Windows, tad vairāk izskatās pēc dzelžu problēmas – tātad garantija.

 10. arvis Says:

  nesaprotu,kapeec men neizdodas ieinsteleet veb kameru? kas man var paliidzeet, vai vari man saprotami pastaastiit,ko daru nepareizi.. esmu iesaaceejs..

 11. koijots Says:

  Kamerai jābūt līdzi instalācijas CD ar kameras draiveriem un programmu. No šī CD uzinstalē visu, kas tiek piedāvāts un tad pieslēdz kameru. Vai arī pieslēdz kameru, ja tas tiek prasīts jau instalācijas laikā. Ja gribi izmantot kameru Skype, tad Tools/Options/Video Settings jābūt atzīmētam ‘Enable Skype Video’.

 12. zeds Says:

  man ir liela problēma! Mans dators vispār neslēdzās iekšā, bet nevieana no iepriekš minētajām problēmām nau īstā! nosvilis itkā nekas nau un elektrība mātesplatei piekļūst! vienreiz jau tā bija un pēc laika kompis ieslēdzās un uzrādīja csmo battery error, bet tagad viņš vairs iekšā neslēdzas jau nedēļu! bateriju mainīt mēģināju barošanas bloku arī, bet nepalīdzēja! ja varat tad lūdzu palīdzat.

 13. koijots Says:

  Ja barošanas bloka maiņa nepalīdz, tad minēšu, ka problēmas ir ar mātesplati. Ja dators vispār neslēdzas iekšā, tad iespējams jāmaina mātesplate.

 14. zeds Says:

  Es pamēģināšu! paldies. jau biju dzirdējis, ka intel datoriem bieži visādi gļuki gadās. laikam būs jāpērsk asus.

 15. andrievs Says:

  meginaju parinstalet windows xp profesional paradija ka nav cieta diska.Kad atsledzu sistembloku un sledzu ieksa man uzradija cieto disku bet kad meginaju uzinstaleet windows atkal radija ka nav cieta diska.Parbaudiju datoru ar memo test disku bet kludas neuzradija.Vel varu minet ka manam datoram ir sata 2 samsung cietais disks un mans procesors ir intel celeron. man jau bija uzinstaletas divas windows versijas windows xp home premium un windows xp profesional.pirms vel meginaju uzinstalet windows man jau automatiski prasija systemas disku kaut vai par first boot device liku cieto disku.vel varu minet ka dazriez dators aizgaja bet kad meginaju kaut kur ieiet tad uzmeta zilu ekranu un restartejas.drive fitness test vispar negaja.

 16. koijots Says:

  Instalējoties Windows “neredz” SATA disku, tāpēc jāstartē BIOS un jāizvēlas sadaļa Integrated Peripherals (ja Award BIOS) vai sadaļa Advanced / Drive Configuration (ja Intel BIOS) un jāatrod parametrs, kur pieminēts SATA. Šim parametram jānomaina režīms (mode) no ‘AHCI’ uz ‘Compatibility’ vai savādāku (diemžēl nevaru uzrakstīt pilnīgi precīzi, jo dažādos BIOS varbūt savādāki parametru nosaukumi) un jāsaglabā BIOS izmaiņas. Pēc pārstartēšanas, instalējoties Windows, būtu “jāredz” cietais disks.

 17. Neprasmigs Linux lietotajs Says:

  Uzinstaleju Linux biku paexpermenteejo ko tas var jaun man dot. Bet es kaa nerasmiigs lietotaajs nevareeju uzinstaleet video kartes draiveri. saaku restarteet un experimenteet ar kommand line. tad paarstarteeju kompi un araadijaas melna bilde un dvd lasiitaajs visu laiku cheko kautko bet taa arii nebooto. Kaa lai es tieku liidz biosam ja monitors ir melns un hdd nestraadaa.
  es jau taa omaaju ka taa nav laba doma lkt Linux uz laptopa.

 18. Muitnieks Says:

  Kādas varētu būt problēmas, kad datoru slēdzu ārā, vai restartēju, tas aiziet līdz Windows is shutting down, bet automātiski neizslēdzās. Lūdzu palīdziet. Dators Acer TravelMate 5320. Paldies

 19. koijots Says:

  Par Linux – iespējams, ka esi uzlicis izšķirtspēju (resolution) vai atjaunošanās frekvenci (refresh rate), ko monitors neatbalsta. Startē datoru un pēc kāda laika izmēģini taustiņu kombināciju Ctrl + Alt + Backspace vai Ctrl + Alt + (izmēģini no F1 līdz F6).

  Ja Windows korekti neizslēdzas, tad var būt daudz variantu. Var izlasīt šo aprakstu un izmēģināt ieteikumus:
  http://www.theeldergeek.com/shutdown_issues_in_xp.htm
  Ja portatīvais, tad iespējams kādi uzstādījumi Start/Settings/Control Panel/Power Options.

 20. Aivars Says:

  Man kompis kaba iesledzas bet velak restart notiek?es pat neko nepaspeju izdarit.man teica ka hardwawe izdzests?ko man darit?esmu iesacejs.mam ira portativais.Palidziet.

 21. koijots Says:

  Startējoties datoram, ieliec portatīvā CD lasītājā Windows instalācijas CD vai kādu Linux CD, piemēram, Ubuntu – http://www.ubuntu.com/getubuntu/download.
  Ja ieliktais CD startējas un portatīvais nepārstartējas, tad problēma varētu būt ar esošo Windows instalāciju. Ja portatīvais pārstartējas, pat nesākot lasīt ielikto CD, tad izskatās pēc dzelžu problēmas, iespējams, ka vainīga atmiņa (RAM), kas būtu jānomaina.

 22. Aivars Says:

  Es jau meiginaju likt cd bet vins pat lidz instalacijai netiek ju atkal restart.un ta visu laiku?nezinu ko vel darit.

 23. koijots Says:

  Vēl var pamēģināt izņemt portatīvā akumulatoru un pieslēgt tāpat pie elektrības. Ja tas nelīdz, tad jānes tomēr uz servisu.

 24. Katrīna Says:

  sveiks! man ir problēma. Es nezinu kur likt armiņas karti! lūdzu palīdzi!

 25. koijots Says:

  Ja domā fotoaparāta vai citas iekārtas atmiņas karti, tad stacionārajam datoram to tieši pievienot nevar. Jāpērk speciāls karšu lasītājs, kurā var ielikt karti, un kas ar USB vadu tiek pieslēgts datoram.
  Atmiņas kartes tips parasti ir uzrakstīts uz pašas kartes kā uzraksts vai burtu kombinācija.

 26. Jonas Says:

  Sveiks! No rīta ieslēdzot datoru parādījās problēma- nevaru atvērt vaļā failus iekš My computer. Nospiežot ar peles labo taustiņu uz My computer- Manage- System tools- Event Viewier-

 27. Jonas Says:

  sadaļā Application ir daudz eroru ar ID 1000, 1005 un vēl 1001. Kā lai atjaunoju piekļuvi pie vajadzīgajām mapēm? Caur citām programmām tas ir iespējams, taču laikietilpīgi un neparocīgi. Iepriekš pateicos.

 28. koijots Says:

  Pamēģini atvērt My Computer un uzklikšķināt uz C diska ar labo peles taustiņu, tad izvēlnē izvēlies Properties, pēc tam sadaļu Tools, kur laukā “Error checking” nospied spiedpogu [Check now…]. Pēc tam atzīmē pazīmes lauku “Automatically fix file system errors” un spied pogu [Start].
  Ja pēc tam nekas nemainās, tad lejupielādē Drive Fitness Test, ieraksti CD un palaid cietā diska testu (aprakstīts šajā rakstā).
  Ja diska tests ir veiksmīgs, tad iespējams, ka manuāli jālabo Windows instalācija.
  Ja Event Viewer problemātiskajos ierakstos ir pieminēta konkrēta programma, tad var pamēģināt šo programmu atinstalēt un/vai instalēt no jauna.
  Ja nevari atvērt failus, tad iespējams var būt problēma ar pieejas tiesībām. Pamēģini atvērt My Computer un uzklikšķināt uz C diska ar labo peles taustiņu, tad izvēlnē izvēlies Properties, pēc tam sadaļu Security, kur apskaties, vai Administrators un SYSTEM ir pilnas tiesības. Apraksts par NTFS tiesībām:
  https://koijots.wordpress.com/2007/10/16/xp-ntfs-pieejas-tiesibas/

 29. Jonas Says:

  Problēma tāda, ka nevaru attaisīt My Computer. Nospiežot ar peles labo taustiņu uz My computer- Manage- System tools- Event Viewier-System sadaļā atradu šādu eroru, kas ir no problēmas paša sākuma- loLogMsg.dll Event ID 7 version 5.1.2600.0 Kas tas ir par zvēru? Man šķiet,ka pie visa viņš ir vainīgs, taču anglenē i-netā neko nesaprotu, tikai nojaušu;) Help, ja vari. Paldies.

 30. koijots Says:

  Izskatās, ka ir problēmas ar cieto disku.
  Palaid Drive Fitness Test, vai būs kļūdas paziņojumi.
  Bet nu liekas, ka jāmaina cietais disks.

 31. janis Says:

  ja sitas labs es zinu ka cietais disks nocakarejas tad vajaga ameginat sakt instalet vindows xp lidz tam ka piedava fprnatet pev tam spiest acelt, parrestarte datoru un skaties vai aiziet ja neaiziet tad vajag izraut biosa bateriju un biosu parstartēt pa jaunu lidz ar to ari visi ride draiveri parveidojas un cietnis aiziet!

 32. ilgvars Says:

  vai kaads nevaretu dot padomu kaa atslekt atpakal klavieturas burtus man samainijies vietam vis la dabutu atpakal tad vajag nospiest alt un shift tad itkaa ir uz kadu laiku bet tad atkal pazud

 33. Mārtiņš Says:

  Ko darīt,ja es slēdzu datoru laukā bet viņš tikai visu laiku restartējas palīdziet!!!!!!!!!!!

 34. koijots Says:

  Var būt vairāki iemesli. Taču vispirms izlasi šo aprakstu:
  http://www.microsoft.com/windowsxp/using/helpandsupport/learnmore/russel_02may13.mspx

  Ja neko no tā nesaproti, tad lūdzu uzraksti man uz @

 35. lauris Says:

  es neko no datoriem nesaprotu taču man ir problemas ar savu kompi tas strada ļoti lēni un bieži uzrada ka viņam ir pilna kautkada “virtual memori”, bet atmiņa taka vel ir ko man darīt….

 36. koijots Says:

  Vispirms apskaties, vai nav atvērtas daudzas programmas vienlaicīgi. It īpaši grafikas/video programmas.
  Ja datora fiziskā atmiņa ir mazāka par 1 GB un strādā ar grafikas/video programmām, tad jānopērk papildus atmiņa.
  Bet principā dators ir jāapskatās kādam, kurš zina vairāk.

 37. valters Says:

  kapec man dators pec (turn off )sledzas ara loti ilgi ?!

 38. koijots Says:

  Grūti precīzi pateikt. Vari apskatīties logfailus (sk. rakstā sadaļu 12. Windows logfaili), vai nav problēmas ar kādu programmu.
  Protams, var pārinstalēt Windows :) Bet tas tā, ja neviens nevar palīdzēt un galīgi nav skaidrs, ko darīt.

 39. valters Says:

  windows jau nesen parinstaleju hz

 40. bora Says:

  nuu es gribetu zinat kas pa vainu ,ka man pie datora slodzes (piem. speles laikaa ) dators uzkaras un restartejas !! Un pec datora restarta es vairs nevaru ieslegt datoru !!(pec windows ielades man talak neiet nekas un monitors izsledzas ) !! ???

 41. Aivis Says:

  Pasakiet luudzu ,kas manam portatiivajam datoram par brobleemu Acer,ja sleedzot iekshaa uzraadaas shaads uzraxts:
  Windows could not start because the fallowing file is mising or corupt:
  Windows root sistem 32 hal.dll
  Please re-instal a copy of the above file!!
  Meeginaaju caur bios,bet nekas nefunkcionee!!! :(
  Paldies!

 42. koijots Says:

  To: valters
  Ja Windows jau pārinstalēts, bet problēma palikusi, tad varbūt pamēģini BIOS uzlikt noklusētos uzstādījumus (sk. 3.sadaļu).

  To: bora
  Izskatās pēc tehniskas problēmas, ja dators pārstartējas bez kļūdas paziņojumiem. Iespējamie varianti: pārkarst procesors (apskaties BIOS temperatūras), pārkarst videokarte (var uzinstalēt SpeedFan un apskatīties, vai tur rāda VGA temperatūru. Ja nerāda, tad var atskrūvēt korpusu un mēģināt pārbaudīt videokarti uz tausti. Taču protams uzmanīgi! Ja nevar pat pieskarties, tad temperatūra nedaudz par augstu). Var pārbaudīt RAM ar Memtest (sk. 9.sadaļu). Un pēc tam, kad pārbaudīts viss iepriekšminētais, tad pamēģini ielikt citu barošanas bloku.

  To: Aivis
  Vispirms pārbaudi cieto disku ar Drive Fitness Test (sk. 8.sadaļu).

 43. Mārtiņš Says:

  Man ir sekojoša situācija, internets iet (skayps darbojas), bet nevaru atvērt nevienu mājas lapu! Vai nevarētu pateikt, kas varētu būt par problēmu?

 44. Kristaps Says:

  Manam datoram ir LCD monitors, kad eju ieksa kada spēlē, vins parada- Not Optimum Mode
  Recomend Mode 1280*1024 60 Hz
  Pec briza monitoram pazud bide, kad iesledz izsledz atkal tas pats, esu izmeginajis viskautko mainit vienalga tas pats

 45. Kasparss Says:

  Palidziet…
  Man pc sleedzaas pie speeleem, araa un aiznesu pie remonta un vini uzlika jaunu viseo ar zalman dzesi gf9600gt taa esot bijusi pie vainas bet vakar dabuju pc un alkal tas pats notika pie gta4 izsledzaas un tagad pat visparastaakajaam speleem pc sleedzas araa

  pc:
  amd dual core 5200
  hdd 400gb
  ram2gb
  case 400w

 46. koijots Says:

  1) Apskaties procesora (CPU) temperatūru BIOS. 2) Pārbaudi RAM un HDD. Kā izdarīt – sk.augstāk rakstā. Ja pārbaudot viss tomēr OK, tad uzraksti tepat komentāros vai uz @.

 47. Upeslacis Says:

  Procesors Pentium III.
  Problēma tāda, ka dators bieži uzkarās, tā, ka nevarēja pilnīgi neko izdarīt pat nospiest CTRL+ALT+DELTE. Parasti pēc restarta atkal strādāja. Pēdējā laikā sāka uzkarties arvien biežāk un jau palietojot kādas 10 min. Līdz tagad dators rāda vienkārši melnu ekrānu, kaut gan rūc un visi ventilatori griežas. Pīkstiens slēdzot iekšā nav.
  Jautājums tāds, pēc kā tas viss īzskatās. Vai varētu būt kāda sīka problēma piemēram RAM beigts, jeb izskatās, ka visa mātes plate varētu būt atteikusies?
  Paldies

 48. koijots Says:

  Minēšu, ka varbūt CPU (apskaties, vai procesora ventilators griežas un cik daudz tur ir putekļu). Ja ne, tad iespējams MB vai arī PSU problēmas.

 49. Anrijs Says:

  Gribeetu zinaat kas taa par vainu.. veelos parinsteleet datoru
  1.ielieku ieksaa disku viss kipaa aiziet normaali un peeksni izmet debilu zilu logu un viss proces apstaajas..

 50. koijots Says:

  Ja tas ir Windows instalācijas CD, tad iespējams, ka problēma ar mātesplati vai RAM. Vispirms drošības pēc pārbaudi cieto disku ar Drive Fitness Test un atmiņu ar MemTest. Ja kļūdu nav, tad iespējams vainīga mātesplate.

 51. kate Says:

  man ir jautājums.man atdeva usb cameru,bet nav instalācijas diska.kur es to varu dabūt?tam,kas atdeva,tas disks vairs nav,jo mazais salauza.

 52. Vika(mazaa) Says:

  Man ir jautājums!?
  Ko lai darīt ja tu sēdi datorā un pēc apmēram 15 min viņš slēdzas ārā?
  Palīdziet!

 53. koijots Says:

  To: kate
  Apskaties uz kameras modeļa numuru un meklē internetā pēc ražotāja nosaukuma un modeļa numura. Iespējams ražotāja mājaslapā ir pieejama kaut kāda programmatūra.
  To: Vika
  Minēšu – vai nu pārkarst procesors (piemēram, ventilators pilns ar putekļiem), vai arī barošanas blokam nestrādā ventilators.

 54. Janis Says:

  Man ir nopietns jautajums??
  man dators visulaiku restartejas tad kad raksta ieksa kadu speli bet nevienmer psc man tas liekas divaini ludzu palidzibu!

 55. Janis Says:

  VEl viens jautajums :D
  Kapec man mozilla nestrada uzliksskina paradas smilksu pulkstenis bet neaiziet!

 56. laura Says:

  ja variet paliidziet,,,sleedzu no riita aaraa datoru un vinjsh man uzraadiija ,ka notiks instalaacija,labi=domaaju kaa parasti,BET instalaacija vinjam iet visu dienu,veel pashaa vakaraa,no 9 vinjsh man bija ieinstaleejis 6.Neko citu nevaru izdariit,pilniibaa.Ko man dariit?mest pret sienu ,vai?Pat nereagjee uz disku nkad lieku iekshaa.Neesmu speciaalists taapeec prasu paliidziet.

 57. koijots Says:

  To: Janis
  Pārbaudi vispirms cieto disku ar Drive Fitness Test (kā izdarīt – lasi augstāk). Ja ar cieto disku nav problēmu, tad iespējams problēmas ar CD/DVD iekārtu, lasot/ierakstot (ja pareizi Tevi sapratu). Var pamēģināt ielikt citu (ja ir pieejama). Ja tas nepalīdz, tad iespējams jāpārinstalē Windows.

  To: laura
  Vispirms pamēģini datoru izslēgt, turot kādu laiku nospiestu ieslēgšanas pogu, līdz dators izslēdzas. Pēc tam ieslēdz atpakaļ. Un datoram startējoties, pamēģini atvērt CD/DVD lasītāju, nospiežot lasītāja pogu, un ja tur iekšā ir kāds disks, tad izņem to ārā. Ja problēma neatrisinās, tad uzraksti.

 58. laura Says:

  liels Paldies par atbildi,neko protams nedariiju,no riita viss vinjam bija kaartiibaa,bet tagad ir pagaajushas kaadas 4 dienas un nu ir tas pats.Tagad dariishu juusu ieteikto tad redzees kaa buus.Veel kas,man vinjsh pat skaitaas jauns,shkjiet,ka veel pat nav meenesis.

 59. ceems Says:

  Sveiki!
  moz vari palidzet !
  vienmer kad kompis izsledzas nepamatoti (elektriba noraustas, kaut kas nogljuko un es pats reset pogu uzspiezu), ieladejoties kompis GANDRIZ lidz galam, peksni viss apstajas, nekas nereagee. Viss kaa iesaldeets :). Ar safe mode viss Ok, aiziet . Nemaku saprast kas traucee. Pagaidam vienigais variants parinstalet PC, tachu vakar noraustijas elektriba un atlak vecaa beeda. jau zb, tachu problemu nemaku atrisinat.
  BMS salikts kompis, XP.
  Guntis

 60. neziniiite Says:

  Sveiki! Man ir liela problema… man ir portativais dators kad sledzu vinu ieksa ventilators iet ,bet liidz paradas windows kad ir paradijies windows taa ventilators apstajas un nedarbojas ,bet pats par sevi vins iet itka jamaina nebuutu.. vai kads nezina kas pa vainu :( varbuut vins ir kautkaa izlegts ara?

 61. Archons Says:

  Problema ir tada! Manam datoram ir 1G ram, nopirku 2G ram un pieliku klat! tad pec kada menesa saka raustiities skana spelem un speles vispara vairs nevareju paspelet! vis parejais itka iet- internets, folderisus ver valaa normali! Tagad kad datoru iesledzu, ta skanja kas sakuma skan paradas tikai pec 2-3 min! ka to var labot??

 62. Laura Says:

  Lieta ir smaga un sekojosha.Mazliet stulbi jau izklausiisies,bet es pirmo reizi paarinstaleeju savu datoru un nesaglabaaju nevienu draiveri.Pat ethernet draiveris nav,bez kura cik saprotu pat nevar internetu piesleegt,nu traki,izmeegjinaaju dazhaadi cik nu pati zinaaju.Bet esmu dzirdeejusi,ka varot dabuut atpakalj visus draiverus no cietaa diska,jo vinji neizdzeeshoties nekad pilniibaa.Vai variet man kaa iesaaceejam:)) apstaastiit kaa to izdariit.Piemeeram taapat kaa sheit juusu lapaa aprakstiitajaas lietaas.Saprast vismaz var.
  Man datoru valoda ir svesha.
  Nu kaa iesaaceejam,
  Bet visiem sava reize un kljuuda.

 63. edgars Says:

  man ir tada problema ka es velos uzinstelet kadu programmu man viņs uzmet angliski ka vajag apstiprinat vai kautka ta administativo useru vai varat palidzet

 64. Binka Says:

  mana problēma: manam kompim nevar uzlikt desktop, respektīvi, es apstiprinu izvēlēto tā uzliekas, tad ieeju netā vai kur citur un desktops ir pazudis. kas ta, varētu būt par vainu?

 65. Sandra Says:

  Kaa ieslegt monitoru ja vinjsh uzreiz sledzas aaraa. Kaa tikt pie setinga? Dators iet normali,bet monitors nereagjee.

 66. NW Says:

  Lūdzu palīdziet atrisināt sekojošu problēmu.

  Problēmas apraksts:

  Dators ir korekti strādājis vairākus gadus bez problēmām. Pagājušo nedēļu sākās problēmas.

  Nospiežot datora start pogu dators ieslēdzas, bet monitorā ir “melnums”, pilnīgi nekas neparādās, kaut gan visi ventilatori un diski “rūc”. Pēc kāda laika klaviatūras “num lock” lampiņa izdziest, bet nospiežot tomēr var iedegt.
  Pēc pāris restarta mēģinājumiem process aiziet līdz windowsa (XP SP2) startam . Dators “rūc”, tad atkal parādās “melns ekrāns”.
  Ar kādu 8 piegājienu var dabūt datoru normāli paiestartēt. Tad viss iet 100% ātri, labi un korekti. Normāli strādā līdz izslēgšanas brīdim (kaut 2-3 diennaktis), kad atkal sākas “čakars” ar ieslēgšanu.
  Vēl viena īpatnība. Ja datoru atstāj ieslēgtu, bet izslēdz tikai monitoru, tad pēc kāda laika, ieslēdzot monitoru, atkal ir tikai melnums. Kaut gan pēc “rūkšanas” var noprast, ka visi diski strādā un klaviatūra reaģē.

  Kur varētu būt problēma un ko varētu darīt lietas labā.

  Datora parametri:
  Intel(R) Core(TM)2 CPU 6600 @ 2.40GHz; 2.40GHz
  2 GB RAM
  NVIDIA GeForce 7600 GT

  Paldies par atbildēm!

 67. aigars Says:

  man problema tada ka dazkart man klavitura uzkaras bet pats kompis iet.kad restarteju kompi klaviatura aka aziet. kas pa problemu un ka to verst ludzu palidziet rakstat vai sutat uz e pastu aigar21bab2@inbox.lv

 68. andis Says:

  man ir problema… izardiju pc lai iztiriitu no putekljiem un pectam nevareeju iesleegt :/ nonjemu procesoru un nezinot notiriju termopastu…pectam kompi nevareja ieslegt … chakareeju kamer iesleedzu pectam viss aizgaja… tgd biju iznjemis cietos un atkal problemas sakas (man ir 2x cietie) brizhiem datoru var iesleegt brizhiem nevar un reizeem kad sleedz tad melns ekrans un pec kadaam 30 sec saak piiksteet :/ njeemu notiriju ar spirtu ramu parspraudu to bet vienalga nekaa arii parspraudu to cita slotaa..nevar saprast kas par problemu:( neesmu pro bet kko bikinj saprotu par to :) un ja windows japarlaizh tad iesaki kko labaku pc: 2.0 Ghz Ram 256 paldies :))

 69. andis Says:

  ps: ja vari tad atraxti uz e-mail: andiss61@inbox.lv tnx

 70. andis Says:

  zb kads sakars shim saitam ja neviens neka neatbild visi gudrishi pornjikus laikam kniedeee :@:@:@:@ es to debilo pc nevaru samugiit un uz remontu nav naudas :Ptak paliiidz kads man kad iesleedz ja var ieslegt tad uzmet arii uzraxtu CMOS error :/

 71. Kaspars Says:

  Sveiki! Lūdzu palīdziet! Pirms kāda laika datoram nomainīja mātesplati. Līdz ar to sākās problēma. :( Slēdzot iekšā dators rūc, bet monitors neslēdzas iekšā. Tad paņēmu un izņēmu mātesplatei bateriju un ieliku atpakaļ. Viss pēc tam aizgāja, bet, kad dators uzkaras nospiežot “reset” pogu datoram atkal neslēdzas iekšā monitors. Katru reizi, kad slēdz datoru ir jāizņem mātesplatei baterija un jāatjauno noklusētie BIOS iestatījumi! Tad tikai tas dators slēdzas iekšā. Protams izlēdzot datoru un ielēdzot tā pati problēma. :( Tu varētu būt pie vainas mātesplates nesaderība ar datoru??? Lūdzu palīdzi! Paldies jau iepriekš!

 72. Kaspars Says:

  Piebilde iepreikšējam rakstam. Uz remontu tikai dators vest kādas trīs reizes, un teica, kad vajadzētu iet Viss kārtībā! Kādqa varētu būt vaina. Dator protams iet viss kā nākas! Vienīgi monitors neslēdzas un viss. :(

 73. vladis Says:

  sveicinati! meijģinot uzinstalēt draivera disku webcam. 7 winovsam, tas uzkaras , cik sapratu neatpazina ! restartejot met to pašu erorr. un pazud visas ikonas no darbvirsmas! pie mejģinajuma tikt pie programas laij deinstaletu, liedz, jo sistema pašlaik nereaģe un piedava uzgaidit ar piebildi( varbut pec laika tā pati atsaks darboties! ko darīt kā deinstalet to programu kas karina windovsu???

 74. Kaspars Says:

  Atbilde Valdim:
  Tā varētu būt problēma ar programmas nesaderību, ar Windows 7. Kad instalē, pamēģini palais Windows XP saderībā. Ja vēl ir problēmas raksti droši!
  Ar atinstalēšanu ir tā. Pamēģini Windows 7 palaist drošajā režīmā. Un tad mēģini. Vajadzētu izdoties!

 75. Nezinītis Says:

  Ir problēma tāda, pārinstalēju windowsu no 7 uz XP, dēļ video kartes..

  Tagat ieinstalēju visus draiverus kas man diskos (2) ir, mātesplates, skaņas, viedo kartes un Directx 9.0..
  Tad kad eju iekšā CS 1.6 man vienkārši melns ekrāns un restartējas dators, pēc tam kad ieslēdzas, no taskbar pazūd quick launch ikonas un dators pēc 10 sekundēm vēlreiz restartējas.

  Lūdzu palīdziet, piedodiet par veca topika celšanu, bet nezināju kur citur lai raksta..

 76. māris Says:

  Kapēc tā? Ir portatīvais dators. Strādājošs dators vienkārši ņem un izslēdzas. Ieslēdzu no jauna, no sākuma ventilātors strādā nevienmērīgi, ātrāk pēc tam lēnāk un atkal izslēdzas.

  paldies….

 77. gatis Says:

  sveiki gribeju pajautat man radasproblema pec datora parinstalesanas ar izsleksanu kad nospiez startā turn off computer ta tabulina parādās apmeram pec divām minūtem lid tam kursora vietā ir smlksu pulkstenis turklaat sis proces taa notiek tikai tad ja dators peec ieslegsanas ilgi tiek lietots ja iesledz un neko nedarot sledz arā tad vis notiek atri japiebilst dators ar divkodolu amd procesoru varbūt draiveru problēma ? gribeju uzinat Jūsu viedokli

 78. aigars Says:

  sveiki gribetu pajautat man ir liela problema ar portativo kompi esmu izmeginajis visadus veidus bet neka.problema ir tada kad sledzu iegsa man uzrada uz ekrana angliski izsledz un pec tam iesledz kompi lai programma stradatu un pedejais uzraksts kad es varu to visu ignoret un turpinat talak talak man uzrada ka pec paris sekundem ieslegsies windows normaly nu tas ir aizies vindows……paradas ekrana blavi windows emblema un tas ka vins ladejas ,pec mirklisa tas pats bet spozak un pazud melns ekrans uzradas biosa serijas numurs kurs ladejas un kad vins to izdarijis paradas tas pats baltais ekrans ar anglu tekstu un tiem trim uz uzdevumiem……..ceru ka jus sapratat ko es te centos uzrakstit…..gribeju uzinat jusu viedokli?

 79. Flifo Says:

  wopsan man portativais sabojajas iesledzu bet ekrans melns un ventilators vai kas klaviatura nearige HELP

 80. flifo Says:

  ludzu atbildiet uz manu problemu rakstiet uz doom272@inbox.lv ja nesapratat kas pa vainu rakstat pa epastu ko uzrakstiju

 81. kaspars Says:

  man neveras valaa diskdzini man ir divi un abi neveras un my computer parada ka nemaz man nav uzinsteleti tie diskdzini,nevarat pateik kas varetu but par problemu,ja varat tad atrakstiet uz inboxu man paldies..

 82. Andris Says:

  Sveiki!
  Baigā problēma! Datoram kad piesprauž USB , vai ieliek CD lasītājā dators vienkārši restartējās!

 83. edgars Says:

  Man kompis sleedzaas aaraa ik peec Divaam stundaam un es nezinu kas pa vainu .. Bet preciizi minuute minuutee preciizi 2h Var kaads paliidzeet?

 84. Ignas Says:

  mani ir tada problema ka ieliku vel vienu cieto disku bet man 160GB vieta uzrada tikai 31,4GB un kompis loti ilgi windu palaiz lai ieslegtos paiet kadas 5-7min ko darit kas ieteiks????

 85. edgars Says:

  man kampis itkaa iesleedzas, bet tad nopiikstas, bet turpina straadaat bet monis ieksaa nesleedzas. kas tur ir pa vainu???

 86. Aigars Says:

  Sveiki! Es nevaru pastiities nevienu filmu un nevaru paspeleet nevienu speeli kaa speeli sleedzu iekshaa dators restarteejas un paraadaas zils ekraans bet filmu sleedzu ieksha dators nezeeliigi lago un ta arii restarteejas. kaads zin kas varbuut pa probleemu??

 87. Arnis Says:

  Sveiki!

  Man ir problēmas ar Ever-power (neļauj datoram izslēgties, ja raustās elektrība). Lieta tāda, ka spīd gan sarkanā (BAT) gaismiņa, gan zaļā (LINE).
  Un dators jau divas reizes ir pēkšņi restartējies, manuprāt dēļ šīs problēmas. Ko darīt?

  Paldies jau iepriekš! :)

 88. Sergejs Says:

  Labdien.

  Es gribetu uzinat kas man PC varetu but pa problemu!
  Man viņš nepārtraukti restartejas un karas virsu!

 89. mikro.stiipa Says:

  Lūk tagad ir problēma. Ja agrāk laptops vienkārši ilgi slēdzās iekšā ar visu pīkstienu ieslēdzot. Tad tagad tālāk darbojas tikai izmisīgi spiežot F8 un tiekot līdz Safe mode, tad ieiet sistēmā, BET. Priekšā stāv veseli 4 ekrāni – viena vietā. 4 mazi ekrāniņi ar sinhronām kursora kustībām. Tas nozīmētu, ka ir pagalam MB? :(

 90. kareklis Says:

  Tātad problēma tāda, ieeslēdzu datoru , viss normāli iejeu internetaa , nekas nenotiek , Iegāju counter strike 1.6 , iegaju spele , nepagaja ne 3 sekundes , kad austinjas bija skanja TRRRRRRRRRRRRRRRRRR, meginaju uzlikt uz “Palodzes“ . Nekā visa sitēma atslēdzās , kompis iet tikai neko nevar nospies , parstartēju datoru. Ieteica nopirkt ramu , nopirku , vienalga biss palika taaptas . mates plate arii 2 menesu veca.

  Varat pateikt ka sho sudu atrisināt.

 91. Zane Says:

  Sveiki! Gribēju pajautāt kā var mainīt IP adresi savam datoram, ja man tā ir mainīgā adrese, viņa gan varot stāvēt nemainīga arī pusgadu, bet man vajag tieši tagad nomainīt. Start- run- cmd- ipconfig/renew jau izmēģināju, nekas nemainās. Ir vēl kādas iespējas?

 92. oskars Says:

  kā izslēgt datoru ar klaviatūras palīdzību???

 93. kaspars Says:

  pēc pārinstalēšanas man cd rom pēc pieslēgšanas uzrādās,bet ieliekot disku 2 reiz pagriež un viss,cd rom ideāls pārbaudits ejošs,cd rom pieslēgums ide,cietais—-sata,netieku ar cd rom jamperi skaidribā,varbut tur problēma,varbut ar biosu kaut kas ne tā,par tām lietām neesu profs,gaidu pamācības,rakstit uz e pastu kasparsstirpa@inbox.lv

 94. elarci Says:

  super!! izlasīju visu tekstu ar interesi ;)) Tu esi superigs Itešņiks ,Admin;)

 95. Linards Says:

  kas par problemu ,ja iesledzot datoru ,startejoties monitorā paradas
  Floppy disk(s) fail (40) un talak nekas nenotiek?

 96. aigars Says:

  kapec cietajaa diska pati no sevis pazud atminja ,jeb pareizak sakot briva vieta.

  • Co Says:

   Pati no sevis vieta nepazūd.
   “Restore point” var laika gaitā samazināt ietilpību. Viss atkarīgs no konfigurācijas.

 97. Vilma Says:

  Pēc datora pārinstalēšanas nevaru pieslēgt internetu. Neparādās tīkla pieslēguma ikonas Local Area Connection.

 98. Valentīna Says:

  lādējot spēli YOUDA FARMER ielādēju vīrusu, ka uzspiedu Allow, tā mana portatīva datora ekrāns kļuva melns un viss pazuda, izslēdzu ārā, un kad slēdzu iekšā datoru, it kā lādē, bet baigās parādās melns ekrāns, un kreisas puses augšējā stūrī, mirgo svītriņa un vairs nekas nenoteik
  F2 man ir seup, kur atrodas BIOS. Kā man tik galā ar šādu problēmu? Esmu dzirdējusi, ka ir parnesajams windows, ka viņu ielādē caur cd vai usb. Bet kur viņu atrast un ka viņu uzinstalēt nezinu…. Kā man atbrīvoties no tā vīrusa??? Būs man mācība! Palīdziet kāds, kurš saprot datora lietās. :( Paldies iepriekš :)

 99. kristine Says:

  Atverot vaļā filmas, lai skatītos, ir tikai skaņa, nav bildes. Vai tas varētu būt saistīts ar to, ka atjaunoju Avasat antivīrusu, jo visi plyeri darbojas un viss it kā ir savās vietās, bet filmas vakar rādīja, šorīt vairs nē, vienīgā lieta, ko izmainīju, bija atjaunoju Avasat.
  Ko darīt?

 100. Santjiks Says:

  Sveiki!!!Man ir tada problema,dators itka strada normali,bet ka iesledzu speles ta paiet kadas min 10 vai 15 un dators izsledzas un pats restartejas.Jus varetu uzrakstit,kas varetu but par vainu un ko man darit,es neko nesaprotu.Ludzu.

  • Co Says:

   Elementārākais ir temperatūras. Iesaku sākt ar uzkopšanu un sanitāro dienu. Tas nozīmē fiziski iztīrīt datoru (desktop or laptop).
   Ja vajadzīga palīdzība, rakstīt uz epastu.

 101. Dzincha Says:

  Man ir tada pasha problema, laptop itka strada normali,bet ka iesledzu speles jeb ari interneta darbojos ta paiet kadas min 5 – 15 vai ari nedaudz ilgak un dators izsledzas un pats restartejas.Jus varetu uzrakstit,kas varetu but par vainu un ko man darit.
  Paldies jau ieprieksh par atbildi.

 102. Directx Says:

  sveks ! em man ir problema ar Directx,es navaru palaist nevienu speli,jo nevaru ieinstaleet Directx,man paradas kkads The program you are installing has not passed Windows logo testing? vari man luudzu palīdzēt?

  • Co Says:

   Labdien!
   Pieļauju, ka lieto XP operētājsistēmu.

   Pārsauc Catroot2 mapi un tad mēģini instalēt atkal. Lai pārsauktu Catroot2 mapi veic šos soļus:

   1. Klikšķini Start un tad Run, vai arī WinKey+R.

   2. Lauciņā ieraksti cmd un apstiprini ar OK.

   3. Komandrindā iekopē attiecīgos tekstus un pēc katras ievadīšanas spied ENTER.

   net stop cryptsvc
   ren %systemroot%\System32\Catroot2 oldcatroot2
   net start cryptsvc
   exit

   1.. Startē Administrative Tools iekš Control Panel.
   2.. Dubultklikšķis uz Services.
   3.. Labais klikšķis Cryptographic Services un tad Properties.
   4.. Klikšķini uz Automatic Startup veidu un tad Start.

   Pārstartē datoru un mēģini atkal instalēt.

   Ja gadījumā šis nenostrādā, tad mēģini:

   Pārsauc Edb.log failu.

   Tas notiek sekojoši:

   1. Klikšķini Start un tad Run (WinKey+R).

   2. Lauciņā raksti cmd un tad apstiprini ar OK.

   3. Komandrindā iekopē zemākesošo tekstu un pēc tam spied ENTER:

   ren %systemroot%\system32\catroot2\Edb.log *.tst

   Lai izdodas!

 103. Directx Says:

  paldies tas man ari izdevaas,bet tgd paraadas jauna kkada problema…kad gribu palaist speli,uzmetas logs ,kur rakstīts ..Directx(R) encountered an unrecoverable error .Check the Directx FAQ for possible solutions..es nez,var jau buut ,ka kompis man ir baigais mēsls..

 104. Martins Says:

  Kas zina ka noteikt CD lasitajamL: ir dual layer vai nav???

 105. rihards Says:

  ko man darit ja kad ver vala my computer vai my document vai pictures radas dont sent

 106. igors Says:

  sveiki . man ir tada problema kad … iztiriju no procesora dzesetaja daudz puteklus … kad pieliku visu atpakalj… dators iesledzas bet neko neuzrada monitors ira pieslegts bet nule reakcijas … una uz areja korpussa nedeg zala gaismina sarkana iedegas un tad pazud … nezinat kas vareja gadities ?

  • Co Says:

   Vai ventilātora spraudnis tika pievienots savā vietā nekļūdīgi?
   Pārbaudi barošanas bloka savienojumus pie pamatplates un cietņa.
   Darbojoties ap vadu un savienojumu murskuli, nereti ko izkustināt ir pagalam viegli.

 107. Click and Get DJ Songs Free Says:

  What a really fun blog post…

 108. cilveks11 Says:

  Lūdzu palīdziet kāds!!

  Lieta tāda, ka nopirku jaunu portatīvo ASUS A53S i3 datoru. aizvedu pie neprofesionāļa kurš ieinstalēja Windows 7 ultimate pirātisko. Pagaja nedēļa un dators nobruka: sāka viss lagot, kursors rausījās un mūzika ko klausījos tapat. tad parādījās tāds kā BIOS logs kur rādījas erasing un procentu atskaite, biju panika un ātri neko neskatīdamies nedomādams brutāli izlēdzu datoru, turot power pogu. Tad meiģināju ielsēgt datoru bet nekā, ekrāns melns tikai dzirdama neliela skaņa ka dators strādāā un elekrtība piekļūst. ir arī dzirdams neliels troksnis (kipa noklab klab kaut kas ik pēc 10 sec). Izmeiģināju visas pogas visus F12 utt. nekā! Aizvedu uz garantijas remontu pagaja 12 dienas un tgd skatos atskaiti, rakstīts tā : NB doesn’t work, bad MB. (laikam mātesplates vaina) , tad Changed MB un Final test PASS. Rakstīts ka nomainītā detaļa ir bijusi : K53SV MAIN_BD.0M/DC/AS (USB2.0 šķiet nomainījuši mātes plati. Pagāja 2DIENAS un atkal tas pats!!!! kompis atkal neslēdzas iekšā. tagad nezinu ko darīt , kas pie vainas?? dators ļoti vajadzīgs, čakarē visu dzīvi. ko jūs man ieteiktu?? kāds varētu būt iemesls? vrb nepareiza windows instalācija? vai vrb dators atpazīst nelegālo windowsu? vai vīruss.

  + vēl varu pateikt ka otrajā reizē kad sākās gļukot dators es paspēju ātrāk izlēgt datoru, tad slēdzu iekšā itkā viss aizgāja parādījas šakuma logs ar ASUS un tad parādījā zils logs kurā bija rakstīts:
  ASUS TEK:
  MXIC 25L series

  current platform new platform
  K53SV K53SV
  JUL 17.2011 JUL 17.2011
  version 308 version 308

  easy flash utility:

  erasing…..
  (procentu atskaite)
  start programming flash
  (pēc 100% parādās vairs nevis erasing… bet programming…)

  Ceru ka saprotami liku noprast kas varētui būt par vainu

 109. Nesaprotu! Says:

  A ko darīt kad vienu brīdi viss normāli dators spēj visu, un tad vis normāri, kā grūtibas tā tumša bilde it ka elektrība noraustītos bet neraustas jo pārējais turpina darbu. tad startējas un ievadot paroli tas iestartē explorer bet tā lēni un tad uzmet ka windows eror tur kks bij ar lietotāju kontu saistīts, bet tad kad ieeju citā lietotāja tādu nemet un visu startē.

  un ko nozīme ja es uzspiedu restartēt, beidzējās, un parādija baltu ekrānu ar kautkādam šķībām līnijām kā tv senos laikos it kā bilde pazudusi, tad normāli startējas, nesapratu bet sajūta tāda pati, kā tad kad telefons restartējas.

 110. Indraanc Says:

  sveiki datorspeci! man vakar parādījās tāda problēmiņa:
  Situācijas apraksts:
  man pa skypu gribēja atsūtīt vienu drabu, bet tā vietā man atsūtīja īsceļu (shortcut) un es kaut kā automātiski uzspiedu atvērt caur MS Word, bet tagad man visas ikonas ir ar MS Worda simboliku, respektīvi Skypam vairs nav zilais S burtiņš, bet ir balta lapiņa un w burtiņš, cipa kā worda dokuments, un ja uz tā uzspiež dubultklikšķi, tad veras vaļā nevis skyps, bet gan words, bet līdz galam neatveras.
  tad šorīt mēģināju kaut ko darīt lietas labā, bet neko labāku neizdarīju, vienīgi tagad man visas programmas ir nevis ar MS Worda simboliku, bet gan ar Internet explorer, bet princips tāds pats, sāk vērt vaļā internetu, bet nekas neatveras. ko es varu darīt lietas labā, lai atgūtu atpakaļ programmu iepriekšējo izskatu un darbību??? esmu izmisumā! :(

 111. get illusion mages Says:

  I agree completely!!

 112. edgars Says:

  man laptopam ir tada problema, iesledzot paradas tika kkada lapa var apmeklet visadas mapes kas ir kompi bet tas ir tuksas, nestrada ne ta4pada labais ne kreisais klikskis nav palodzes ne ikonu neka nau man liekas ka nav operetajsistemas, ieliku win 7 cd stradajosu biju jau izmantojis ieprieks, tatad ieliku restarteju bet progresa lai insteletu operetajsistemu nav viss aiziet lidz tai pasai ieslegsanai un tad atkl ta pati lapa ko lai dara ?

 113. edgars Says:

  ir tika kkads MeeGo

 114. Ingars Says:

  Sveiki man ir tada problema. Iesledzu datoru un pec kadas minutes vins uzkaras vai izsledzas un tad pats restartejas pat iesslegties nepaspej. Kas varetu but pa problemu?

  • Co Says:

   Ļoti nekādu informāciju esi sniedzis par savu datoru un notikumu gaitu. No dotā var minēt – barošanas bloks, aizsardzība, temperatūras, draiveri. Šobrīd tā ir ūdens maisīšana ar dakšu…

 115. dima Says:

  kads var pateikt .teoretiski iebuvetai videokartei ir jabut lielums pusei no rama a kpc man ta nau un radas tik ka videokarte ir 8mb

 116. ED Says:

  Man ir tada probleema, ka portativajam emachine, ir taa ka pazud no c diska atmina, tagad uzrada ka ir 0 bit, dzesu ko vien vareeju bet atminna kaa zuud taa, zuud ko ieteiktu. Jaa un internetaa pat isti ieliist nevar!

 117. Kaspars Says:

  ka war uzinat kada datoram video karte jau rakstu start run dxdiag tur paradas tik kads procis ir un viss pie videokartes pilniigi nekas neradas un man nau video kartes instalacijas disks arii:D

 118. Linda Says:

  tauta palidzat
  vajag zinat kadel neiet datoram portativajam skana un nekas nav salauts vislaiku gaja bet tagad ne iesakat ko dariit..

 119. aigars Says:

  man saplisa dators no issavieojuma vaat amera patekt kas pa vainu j irissavienojums.issavieojums man bija no veca ladeaja un vins mn nokrta un saplisa

 120. Pavels Says:

  palidziet ludzu!! ko man darit ja iesledzot datoru ekrans paliek melns un sak pikstet man ir intel celeron

 121. Besso Says:

  Labs apkopojums.

 122. Reinis Says:

  Labdien.
  Varat dot padomu. !?
  Man ir portatīvais Asus v1s un lieta ir tajā,ka nospiežot Starta podziņu man iedegas uz paneļa lampiņas, dators tur iesledzas,pat ta ieslēgšanas mūzika (skaņa) ir.. bet monitors klusē. Monitors nestrādā un nerāda neko.
  1. ko iedomājos – vaina ir ”dzelžos” – vados kautkur pazudis kontakts taja locījuma vietā, tācu – kāpēc tad ir ta,ka pieslēdzu šim portatīvajam savu stacionara kompja monitoru un tas arī neko nerāda.

  Kadam ir kadas idejas?

 123. martins Says:

  Sveiki! Man ir LATVIJAS MOBILA INTERNETA fleska,un es kad meiginu atvert to programu LATVIJAS MOBILA INTERNETA, Man paradas DONT’SEND.Ko darit?

 124. Agrita Mindale Says:

  sveiki!manam datoram normalais ekrana lielums ir 800×600,bet esmu kautko saspiedusi un tagad ekrana lielums ir lielaks,man wiss ir palielinats..ka es waretu uzlikt atpakal veco izmeru 800×600? ;)

 125. Daaa Says:

  Man problēma laptops ar nolokotu XP, un tagad vēlos visu izdzēest un uzinstelēt juanu XP. Kā es varu idzēest veco XP, jo kā ielieku instalācijas disku, tā neaiziet jaunā istalācija, tikai parādās vecai xp, kurā netieku, mēgināju uzlikt lai boototots no cd, tāpat aiziet uz veco XP, kurā netieku iekšā.. help

 126. mikro Says:

  Paldies par padomiem ļoti noderīgi.
  Tie kas negrib saprst lai nraxta liekus komentu :D
  un turpina tērēt savu piķi speciālistiem :D

 127. Agris Says:

  Sveiki. Es ieinstalēju Windows xp. It kā viss darbojās, ber kad uzsit uz Internet Explorer, pirmā lapa parādās tikai uz pussekundi. Vai ir kas līdzams !

 128. sandris Says:

  Sveiki kad kautko ilgaku daru tad man dators izmet zilu ekranu tur rakstits 0x00000 utt kads palidziet atrisinat jo nezinu ko darit!

 129. valtssss Says:

  ko man darīt, ja manām visām desktopa ikonām virsū ir viena un tā paša atvēršanas programma.piem.uz deamon tools ir tā baltā lapa fonā un priekšā ir internet explorer.kā to var noņemt nost, un dabūt pareizās ikonas vietā.
  paldies jau iepriekš:D

 130. valtssss Says:

  http://forums.kso.lv/index.php/topic/10438-windows-7/
  tieshi taa pat, tikai no vinjiem es neko nesapratu.luudzu, luudzu paliidzi
  paldies jau iepriekš

  • Co Says:

   Ak jā, var rīkoties arī šādi, ja reģistrs nav svešs:

   1.Press and hold the Windows-key on the keybord (down on the left with the Windows flag on it) and “R” simultaneusly. This brings up the “Run program” dialog box.

   2.Type “regedit” and press enter.

   3.Browse the system registry into
   “HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.lnk”

   4.Delete all subfolders under “.lnk” but do not delete the “.lnk” folder.

   5.Exit regedit.

   6.The shortcuts on your desktop should now work but still shows the MSIE icons. A system reboot will make the orignal icons to appear.

 131. martins Says:

  kapec man neit datora neviena spele un vins visu laiku restatejas kad iesledz kadu speli

  • Sandis Says:

   Jāmet ārā ;) dēļ restartēšanās,iespējams,ka kāda detaļa ir pusbeigta. Vairāk ticams,ka videokarte vai procesors.

 132. anonima Says:

  Kapec,neiet,klaiatura?

 133. Linda Says:

  Labdien!
  Ar ko skaidrojams tas, ka manam portatīvajam datoram emachines E727 pieslēdzot austiņas vienalga tās neskan kaut arī tās ir kārtībā, bet mūzika skan uz skaļruņiem? Ieinstelēts arī audio draiveris.

 134. Inese Isacenko Says:

  Dzēšot arā no datora visādas sainstelētas programmas,pazuda skaņa datoram.vai var dabūt atpakaļ?

  • Co Says:

   Labdien, Inese!
   Jā, skaņu noteikti var atjaunot, jo visticamāk, ka aizrautīgi dzēšot līdzi paķērušies arī skaņas draiveri.
   Ceru, ka sainstalētās programmas atinstalē, nevis dzēš.

 135. Inse Says:

  sveiks!Lūdzu kādu palīdzēt.Netīšām esmu ko saspaidījusi,jo nevienu dvd filmu laptopā neredzu normālā izmērā-plakans ekrāns,vai garens utt,palīdziet!:)

  • Co Says:

   Ja WMP, tad:
   Instrukcija

   1.
   Insert your DVD disc into the CD/DVD-ROM drive on your computer and launch Windows Media Player. Click “Play” to begin playing your video.

   2.
   Right-click the “Now Playing” tab, select “Tools” and click “Options” to launch the options dialog box. Click the “Devices” tab and click “Displays” in the “Devices” box.

   3.
   Click “Properties.” You should see a pixel aspect ratio scrollbar under “Pixel aspect ratio.” Drag the scrollbar left or right to select the aspect ratio that you want to use. Click “Apply” to save the changes and click “OK.” Click “OK” again to close the options dialog box.

  • Co Says:

   Vai arī:
   1.
   Click on “start,” “All Programs” and select “Windows Media Player” from the pop-up menu. Wait for the Windows Media Player program to launch.

   2.
   Click on the “Organize” menu at the top of the Windows Media Player program’s main screen. Select “Layout” from the drop down menu. Select “Show menu bar” from the secondary drop down menu. Release the mouse.

   3.
   Click on the “Switch to Library” button at the upper right hand corner of the Windows Media Player program

   4.
   Click on the “View” menu in the “Library” window that has appeared. Select ‘Video size” from the drop down menu. Select “Fit Player to video” from the secondary drop down menu. Release the mouse.

   5.
   Click on the “File” menu on the Windows Media Player’s main screen. Select “Open file” from the drop down menu. Navigate in the window that appears to a movie file on the computer’s hard drive or to the icon of a DVD disc that has been placed into the disc tray of the DVD drive.

   6.
   Highlight the movie file or the DVD icon by clicking on it once with the mouse. Click the “Open” button to close the window. Press the “Play” button on the Windows Media Player’s main screen to start the movie playing with its correct aspect ratio.

   7.
   Drag the lower right hand corner of Windows Media Player’s main screen to expand the window to fit the screen while maintaining the correct widescreen aspect ratio. Release the mouse. Sit back and watch the widescreen movie.

   Kā jābūt pēc noklusējuma.

 136. Edzza* Says:

  Sveiki! Kāds varētu palīdzēt? Man ir tā, ieslēdzu kompi, nav desktop bildes kaut vai pirms ārā slēgšanas uzliku, tādat, kompis iesleegts un panemu uzlieku deskot bildi, viss ok, bilde stāv uz desktop, ieeeju i-netā, pasēžu, pēctam paspēlēju CS, eju ārā, un atkal bilde pazudusi, uz desktop tik mlns ekrāns, kapēc tā, visu laiku zūd desktop bilde, palīdziet kāds?

 137. Andrejs Says:

  Sveiki,kada varetu but problema,ja sledzot pc rada ka nav signala,bet kad aiziet viss strada ,bet kad isledz vinju ,tad atkla ta problema[= ko varetu pameiginat izdarit ,ieprieks paldies

 138. kristine Says:

  sveiki:(
  man ir tada problema datoram kad visu laiku uz ladetaja rada sarkanu krustu ari tad kad ir izslegts vai ieslegts ladetajs
  kada varetu but problema?

  • Santa Says:

   Manam portatīvajam tieši tas pats jau 2. dienu… :( gribētos uzzināt kādēļ?

  • Co Says:

   Sveicināti!
   Vai nu ir “nobrucis” Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery (mazāk ticams),
   vai arī vienkārši baterija beidz savu misiju nolietojuma dēļ un OS par to informē.
   Jālūko pēc jaunas baterijas.

 139. Nezinams Says:

  Atvainojiet bet man ir jautajums?? Manam datoram ir izdzesti faili!!Mn vairs nejiet normali burti!!Man raada sadus!!

 140. r Says:

  ko darit ja mans desktops nestrada pec interneta litosanas

 141. Rūdis Says:

  ko darīt???help….portatīvā ekrāns palicis tumšs,ka knapi kaut ko var redzēt, ar saulīti gaišāk pataisīt neva:( help!

 142. Liga Says:

  Sveiki!
  Ko man darit, ja man portativajam datoram ekrans ir saniski?
  Ko man spiest, es gribetu uzzinat.
  So problemu sataisija mans mazais bralis!

 143. Sandis Says:

  Sveiks. Es šodien pārinstalēj udatoru uz win 7. Man cietais jau bija sadalīts 2 direktorijās,tapēc formatēju tikai c disku,lai d diska paliktu viss vajadzīgais. Kad viss aiziet,ieeju my computer un man nerāda to d disku. Varbūt vari pateikt,kas pa vainu?

  • Co Says:

   Labdien, Sandi!
   Disk Management’ā piešķirt partīcijai atkal burtu.
   Start -> Computer (labais klikšķis) -> Manage -> Disk Management
   -> tad jau saskatīsi partīciju bez burta.

 144. Janis Says:

  Sveiki,man ir tada problema-Vakar ieladeju TW7-Pectam skatos ka visas PROG bildes ir takaa NOTEPAD-Kad uzspiezh veras valaa notepad ar kkadiem simboliem… HELP

 145. Co Says:

  Sveiks, Jāni!
  Sabojātas failu tipu asociācijas.
  Vai nu izmanto iepriekš saglabātu sistēmas atjaunošanas punktu un atgriezies tajā, vai norādīt manuāli (Control Panel -> Programs -> Default Programs -> Set Associations), vai arī meklēt tīmeklī – “fix file associations” un izvēlēties sev atbilstošo OS.

 146. sandris Says:

  Es iztiriju pc ieksas un sledzu atpakal dators ruc un strada bet nerada monitors melns vienkarsi?!Ko darit ?
  Rakstiet uz e-mail kukis9@inbox.lv

 147. renee Says:

  Sveiki. Vai varat palīdzēt- nevaru nomainīt vairs desktop`a bildi. Vai esmu ko atinstalējusi? Kā var šo kļūdu labot?

  • Sandis Says:

   Kāda OS Tev datoram stāv? Ja Windows 7,tad iespējams,ka Tev melna bilde un apakšā labaja stūrī rakstīts,ka windows 7 nav aktivizēts,tikai angliski. Tad jau saprotams,kur problēma. Par windows xp īsti nezinu,bet varētu būt tā pati problēma. Bet,cik zinu,ir tā,ka nomainīt bildi var,bet pēctam atkal melna bilde parādās.

 148. ilze Says:

  man ir lenovo laptops.kas aretu but par vainu kad nav skanas?

 149. Sandis Says:

  Sveiki. Varbūt kādam ir bijis,ka monitors,kad uz nakti ir izslēgts,no rīta vairs negrib slēgties iekšā? Es kādu pus h cakarējos vislaik barosanas vadu spraužot iekšā-ārā. Sapratu to,ka vislaik sprauzot iekšā-ārā,viņš taka pamazām pakrāj enerģiju un pēc vairākiem mēģinājumiem taka aiziet. Man tāda nojauta,ka kautkas ar strāvas padevi nav ok vai kautkas tamlīdzīgs. Ja kādam jau ir tā bijis,tad atbildiet. Gribu zināt,vai ir jēga nest uz remontu,vai var pats kko izdarīt.

  • Co Says:

   Labdien, Sandi!
   Ļoti iespējams, ka kondensātori beiguši veikt savu uzdevumu, ja monitors nav jauns. Ja uzņemies atvērt un aplūkot, tad “uzpūtušies” būs tam apliecinājums. Tālāk jau Tavā ziņā, vai vari pārlodēt.
   Veiksmi!

 150. davis Says:

  labdien bet ja ekrans ir otradak?????

  dāvis

 151. Artūrs Čepanonis Says:

  sweiki ir problema tada ka npirku jaunu web kameru pieliku web kameru ieinsteleju draiverus no cd . kad ieej skype un gribu uzsakt video zvanu ta uzmetas zilais ekrans un restartejas kompis!! kas varetu but pa vainu ??

 152. artjoms Says:

  Sveiki palidziet ludzu. Kas ir ar portativo ja vinu sledz ieksa un paradas melns ekrans un pie caps clock ik pa laikam iemirgo zila lampina un portativais nesledzas ieksa ,bet es kad noliku vinu un panemu pec 3 men vins atkal iesledzas un nakamaja diena atkal tas pats kas pasa sakuma bija .man ir portativais hp probook palidziet.

 153. Aija Says:

  Sveiki nesaprotu kas notikas ar datoru sakuma likas ka vainiga pele bet laikam jau ne iesledzu datoru viss ok viss iesledzas bet pele nekustas ne no vietas radas ekrana vidu nevaru pavirzit lai ieslegtu kaut ko nopirku jaunu peli un tiesi tas pats ??????

  • Co Says:

   Labdien, Aija!

   Netraucētu sekojoša informācija, lai ko loģisku ieteiktu:

   # pele ar USB vai PS/2 spraudni? ja USB, tad jebkurā portā vienādi?
   # pieslēdzot peli/es citam datoram rezultāts tāds pats?
   # tastatūra darbojas – dators atsaucas?
   http://is.gd/5nFjQO

   # galda dators, vai klēpjdators (modelis)?
   # operetājsistēma?
   # pēdējās darbības/notikumi (instalācijas, fiziski triecieni utt.) pirms konstatēta peles nespēja?

 154. jānis Says:

  Kāds var lūdzu palīdzēt, man ir dators kuram viss itkā normāli iet, bet pēc kāda laika uzkarās. Vispirms bija tā ka vienkārši parādījās zils ekrāns ar uzrakstu *** Hardware Malfunction
  Call your hardware vendor for support
  NMI: Parity Check / Memory Parity Error
  *** The system has halted ***
  es domāju ka tas ir saistīts ar ram un nomainīju visus ramus un pie reizes arī procesoru un tagat tāds uzraksts neparādas bet dators vienkārši uzkarās bez nekādiem uzrakstiem un arī pilnīgi neko nevar izdarīt.

 155. Emīls Says:

  Kapēc es ielieku disku man parāda cik atmiņa ir aizņemta bet faili kas nesen gaja neparadas

 156. Zane Says:

  sveiki! man tāda problēma, ka manam datoram web cam skypa rāda, bet citur nekur nerāda,kā tā var būt?

 157. irena Says:

  ja ekrans pagriezas uz 45 gradi ka vinu dabut atpakal

  • Co Says:

   Labdien, Irena!
   45° ir ļoti īpaši… Ja par 90°, vai 180°, tad šādi var izlīdzēties-

   Liga Teica:
   28/12/2012 plkst. 11:49 | Atbildēt

   Sveiki!
   Ko man darit, ja man portativajam datoram ekrans ir saniski?
   Ko man spiest, es gribetu uzzinat.
   So problemu sataisija mans mazais bralis!
   Co Teica:
   18/01/2013 plkst. 13:57 | Atbildēt

   Labdien, Līga! Tev reizē jānospiež maģiskie taustiņi:
   CTRL+ALT+UP ⇧

 158. maris Says:

  Interesants resursiņš, būs vēlāk jāpalasa sīkāk, lai veicas

 159. Sandis Says:

  Sveiks. Zini,kas varētu būt par problēmu portatīvajam,kad ieslēdz viņu,viņš neko nerāda,vnk melns ekrāns,taka izslēgts? Piespraudu sānā monitoru,arī neko nerāda.

  • Co Says:

   Labdien, Sandi!
   Pirmā aizdomās turamā ir bga mikroshēma, jeb video čips.

   Netraucētu, ja būtu pieminēts datora modelis.

 160. renars Says:

  Labdien. Kapec pievienojot flesku un rakstot taja filmu,dators pec kada laika uzkaras

 161. Mikus Natins Says:

  kads zina kada formata uz cd jasaglaba os, ta lai pc bez os vinu saktu lasit?

  • Co Says:

   Sveiki, Mikus!
   Tev diskā “jāiededzina” (burn) kā ISO image (.iso). Tad dators jānokunfigurē, lai startējas no diska lasītāja. Ja iso fails nav bojāts un perifērija funkcionējoša, tad jā’boot’ojas.

 162. edmunds Says:

  sveiki man ir tada proba iesledzu datoru un pec welcom melns ekrans stav un nevar atvert star vai kadas citas opcijas! kad izlec kads updeit tad var pieklut internetam bet citadi pilnigi neko nevar darit!

 163. jazeps Says:

  manam datoram mels ekrans un deg hdd lampina nevis mirgo, parbaudiju visus ram bios bateriju, pieliekot pie monitora tuksa bilde gpu silts dators portativais… jazeps1996@inbox.lv rakstat un email…

 164. laimonis Says:

  KA

 165. laimonis Says:

  man kompis ir pievinots pie telivizora caur hedesku un skana nak caur telivizoru a nevis caur kompi visadi izmeginaju gan istatijumos lidu bet nekadi

 166. aldis Says:

  sveiki ieslēdzot datoru pēc kāda laika atslēdzas videokartes draivers ir mēģināts likt vecākus draiverus bet notiek tas pats.

 167. imants Says:

  Hello, man ir problema ar manu Hp laptopu , kad meginu to iesleegt , tas neiesleedzas, tik skali snaac kads no ventilatoriem , bet ekrans paliek melns , bet citreiz tas vnk iesledzas itkaa nekas nekaiteetu , kas tas varetu buut? un citreiz kad iznem bateriju tad tas iesledzas bet citreiz vnk iesledzaas paldies

 168. Ilze Fjodorova Says:

  Sveiki! Man ir problēma ar flash atmiņu- nevaru dabūt ārā failus, prasa to formatēt , bet ja formatēšu tad izdzesiesies visi faili. Var but kads zin ko ?darit

 169. Guntis Says:

  Sveiki! Man ir problēma ar stacionārā datora sistēmbloku katru reizi kad es to ieslēdzu no tā sāk nākt spēcīga nepārtraukta skaņa, kas ilgst tik ilgi kamēr dators pats izslēdas. Kāds varētu dot labu padomu?

 170. ERLENS Says:

  mana problēma ir šāda . dators normāli ieslēdzas , ielādē windows 7 , ielādē līdz ” esiet sveicināts ‘un tad melns ekrāns . ko darīt ?

 171. Lelde Kipenvarlica Says:

  Sveiki,man ir problēma,ka man datorā viss ir palicis milzīgs,pietuvināts. Gan darbavirsma,gan internetā,visas saites rādās kā pietuvinātas,kaut interneta ir uzlikts 100%,skatījos control panel-display,tur viss kārtībā,uzlikts uz smaller 100%,ko man darīt?

 172. Erlens Says:

  Vai izņemot no bios batereju obligāti jāpārlādē windows 7 , vai var arī savādāk ?

 173. Co Says:

  Uzruna jaunāko komentāru autoriem:
  Lūdzu pacentieties problēmu formulēt detalizētāk (ieskaitot konkrētā datora (klēpjdators, galda dators) tehnisko specifikāciju, operētājsistēmu, utt.).
  Saprotams, ka problēma eksistē, bet ar tik “taupīgiem” aprakstiem nav iespējams sniegt kādu reālu ieteikumu.

  • harijs Says:

   Labdien.Dzīvoju tālu no speciālistiem tāpēc palīdziet lūdzu- nevar ierakstīt diskus ne ar vienu ierakstīšanas programmu jo parādas uzraksts-nevar atrast diskdzini(angliski protams),ja pareizi iztulkoju..Vai to var izlabot mājas apstākļos ar Jūsu palīdzību lūdzu.
   Uzinstalēta Windovs XP. atrakstiet lūdzu uz epastu akmensakg@inbox.lv
   Dators ACER 5520 Dual core procesor TK 55 NVIDIA GForse 7000M

 174. Keita Says:

  Hey.No kā vispār var sabojāties video karte ? Ja datoru izmanto tīri tikai internetam un apejas saudzīgi ? :D Sācis ik pa laikam uz mirkli nolagot, lai gan tikai nepilns pus gads datoram.

  • Co Says:

   Labdien, Keita!

   GPU ražotājs/modelis, pamatplates ražotājs/modelis, OS? Kāds pamatojums (detalizēts) aizdomām par video kartes sāpi?
   Attēls iesalst, rāda kroplīgi, artefakti?

   Ja tiešām problēma ar karti “dzelziska”, tad jautājums risināms sazinoties ar garantijas servisu, ja programmu līmenī, tad garantija par to neatbild.

   Vai datoru kāds zinošs cilvēks pa laikam arī apkopj, vai vienkārši šo pus gadu tiek tikai lietots, bez iedziļināšanās tehniskos jautājumos? “Lagošanai” varētu uzskaitīt kaudzi iemeslu, kuri nebūt nav saistīti ar aizdomās turēto.

   • rezumix Says:

    Labdien, vai kāds varētu palīdzēt.. tātad es nopirku ramu 4GB, ieliku visu datoru ieslēdzu apskatijos “My computer” system properties, rādījās ka 3.50GB no 8GB rama tiek izmantoti, domāju ka kautkas saistīts ar BIOS, tatad restarteju datoru, pāris reizes uzspiedu “del” lai izmestu visu to BIOS štruntu, pēc brīža nekas nenotika vienkārši melns ekrāns, tad atkal pēc brītiņa pamēģināju, bet šoreiz nospiežot “del” pogu, atkal tas pats. Paskatijos vai viss kārtīgi saslēgts. Neko nebiju izlaidis, viss bija okei. Izņēmu to bateriju kas bija uz matesplates, pēc brītiņa ieliku atpakaļ cerēdams ka viss aizies, bet nekā. Ieslēdzot datoru sākuma parādās tā matesplates sistēmas štrunts un pēc brītiņa ir melns ekrans. Nesaprotu kas par vainu. Videokarte funkcionē, ar cpu viss kārtībā, nedomāju ka kāda no detaļām varētu izraisīt šādu problēmu, bet sazin tu viņu. Ja kādam ir atbilde uz manu problēmu, lūdzu palīdziet.

 175. Reinis Says:

  Ko man lūdzu darīt, ja man ir melns ekrāns un var redzēt tikai kursoru… neko citu.. visi varianti no googles un no youtube ir izmēģināti… bet nekas nepalīdz.. varbūt vari palūdzēt?

 176. Cilvex Says:

  Sveiki, Ko man darīt?
  Dators labs jaudīgs, bet ir viena problēma! Visu laiku … nu ik pa kādām 3 min, uz kādu pussekundi atveras kautkāda programma un tik pat ātri ar aizveras! ļoti ātri uzlec un pazūd!
  Kas tas varētu būt un kā to novērst! Lūdzu palīdziet!Vīruss tas nav par to esmu pārliecināts dators ļoti nodrošināts pret vīrusiem!

 177. Roberts Says:

  Sveiki man ir tāds jautājums vai varētu kāds pateikt kur ir jāsprauž tie krāsainie vadiņi no ieslegšanas pogas? Man viņi visi pilnībā ir izrauti un tagat nezinu ko darīt

  • Kaspars Says:

   Sveiks! Pirmk/ārt, sāksim ar to, kā to dabuji gatavu?? Kas tev izrāva tos vadus?? Otrkārt,vajadzētu zināt mātesplates ražotāju un modeli. Pēc tam atrast internetā manual un atrast kā tos vadus salikt.

 178. Anete Says:

  Sveiki man ir jautājums kāpēc man microsoft word rādās PRODUCT ACTIVATION FAILED. Pārsūtot to es neko nevaru izdarīt,pat izprintēt neļauj,vienkārši neveras vaļā.

  • Co Says:

   Labdien, Anete!
   Rādās šis uzraksts tāpēc, ka produkta aktivizācija nav izdevusies.
   Tam par iemeslu garantēti vainojama nederīga aktivizācijas koda ievade (vai neievadīšana).
   Ieteikums: vērsties pie produkta pārdevēja, vai arī pie speciālista, kurš šo programmatūru uzstādīja saņemot par to zināmu atlīdzību.

 179. aiva Says:

  sveiki,nopirku lietotu portativo datoru, acer aspire v15 v3-574-73z1
  lieta tada dzesesana ir loti skala divaini troksni,ik pa laikam met ara no googl hrome un ir samera leens varbut kads zin kas par vainu????????

  • Co Says:

   Labdien, Aiva!
   # Pavisam noteikti vēlams datora dzesēšanas sistēmu attīrīt no putekļiem un dažādiem citiem iespējamajiem svešķermeņiem.
   # Apsekot paša ventilatora stāvokli (vai visi spārni vietā).
   # Veikt ventilātora smērvielas nomaiņu iepriekš attīrot no vecās.

   @ # Veiktspējas ātrums jau būs nākamais solis, kurš prasīs detalizētus tehniskos parametrus un šī brīža stāvokļa raksturlielumus attiecībā uz pašu datu nesēju un sistēmas konfigurāciju.

 180. Janonkuls Says:

  Sveicināts!
  Esmu iegādājies lietotu Samsung RC520 portatīvo! Šim datoram es nekādi nekādi nevaru ieiet Biosā. Slēdzot iekšā viņš piedāvā F2 for setup vai F4 for recovery. Nospiežot jebkuru pogu no F1 līdz F12 strādā tikai F4 kuru rezultātā mani iesviež Samsung Recovery Solution 5 programā! Lieta tāda ka daudzi taustiņi nestrādā vai izpida citas funkcijas, citus simbolus rāda. Es padomāju ka vaina ir windows 7 kas tur stāv, bet problēma ir tāda ka lai pārinstelētu windows caur usb flesh karti, kura man ir pareizi pārformotēta kā ielādes flesh un strādā uz visiem citiem datoriem. Bet skāde jau ir tāda ka es Bioss netieku nekādi iekšā.

 181. Guntis Says:

  Sveiki! Man ir Portativais dators Dell inspirion15 3000 series! Problema ir tada… Regulari raustas ekrans! Kas varetu but pa vainu?

 182. Kaspars Says:

  Sveicināti!

  Ja jums problēmas ar datoru, vajadzīga datoru uzlabošana, komponentu maiņa, vai vienkārši iztīrīt no putekļiem, varu jums palīdzēt! Datoru meistars Rīgā piedāvā savus pakalpojumus. Zemāk ir mājaslapa, kur visu varat uzzināt sīkāk. Protams arī zvanot darba dienās no 09:00 – 18:00.

 183. Kristiāns Says:

  Mans dators ik pēc 5 – 10 minūtēm restartē lapu (atgriež mani piem. – iepriekšējā lapā vai sākumlogā) Ko man darīt?

 184. Daisy Says:

  Paliga, negribu pirkt jaunu kompi – vecjam vienā jauka dienā kaut kas notika – nosēdas bat. un neslēdzās iekšā, nelādē, sapratu,ka vads daudz cietis ,nopirku jaunu vadu.Urra, viss ok, divas-tris dienas, kad sakas cita problema, vairs nelade bat. strada tikai ar vadu – paris stundas pastradaja, tad es pargaju uz citu telpu, izsledzu kompi, atvienoju vadu, piesledzu cita telpa pie rozetes – viss tumšs ekrans, deg sarkana (bat.it kā ladetu) un balta gaismiņa, kad slēdzas iekša, noklikšķ disku lasitajs un viss, nedzirdu ventilatoru, nedzirdu nekadu citu skaņu. neslēdzas. Kas varetu but par vain? jau iepriekš paldies.

 185. janis Says:

  man portativajam aizvero ciet un peec tam atverot paraadas zils ekraasns ar kaut kaadaam probleemaam,ko dariit?

 186. harijs Says:

  Labdien.Dzīvoju tālu no speciālistiem tāpēc palīdziet lūdzu- nevar ierakstīt diskus ne ar vienu ierakstīšanas programmu jo parādas uzraksts-nevar atrast diskdzini(angliski protams),ja pareizi iztulkoju..Vai to var izlabot mājas apstākļos ar Jūsu palīdzību lūdzu.
  Uzinstalēta Windovs XP. atrakstiet lūdzu uz epastu akmensakg@inbox.lv

 187. Viktors Says:

  Sveiki. Pec pedejas reizes, kad man laboja datoru, vairs nekadi nevaru dabūt skaņu ne YuoTube, ne CD, ne DVD, ne kur citur. Ko darit???

  • JOHN Says:

   Viktor! Vispirms pārbaudi skaņu austiņu ligzdā. Ļoti bieži darbnīcās ,meistari aizmirst pievienot skaļruņus mātes platei. Man pašam tā ir gadījies.

 188. Ieva Says:

  Sveiki! Pārinstalēju datoru, kad uzspiedu restart now, parādījās melns ekrāns ar baltiem burtiem, tur rakstīts corrupted low memory at….
  WARNING:
  memory corruption detected in low memory.
  ko darīt? Man ir LInux

 189. Simona Says:

  Ieslēdzot TOSHIBA portatīvo datoru parādas zils ekrāns, izslēdzu-ieslēdzu, ekrāns melns. Šķiet, ka pat neslēdzas iekšā. Kāda varētu būt problēma?

 190. Jānis Lībietis Says:

  Es netīšām formatēju Datora mātes plati un vairs nevaru uzinstalēt ne Windows 7, ne Windows 10 – ko man darīt?

 191. Kaspars Says:

  Portatīvajam datoram ir jau 9 gadi..pats slēdzas ārā,pēc start pogas nospiešanas atveras Windows,un tad izslēdzas,tā apmēram 15-20 reizes,tad it kā strādā,tāpēc noslēdzu ārā pāris dienas..bet tad paliek bail ka nodedzināšu kuģi,Strādāju jūrā uz remontu netieku un vēl pāris mēnešus netikšu..vai ir reāli pašam ko izdarīt??

  • Co Says:

   Sveiks, Kaspar!
   Nebūs varianti paša spēkiem.
   Ja vajag lietot, tad neslēdz laukā (ugunsgrēka iespāja ir visai maza).
   Arī nonākot krastā šaubos, ka izmaksas būs pamatotas deviņus gadus nokalpojušam portatīvajam datoram.
   Visu var salabot, tikai jāvērtē pamatojums.

 192. Jānis Says:

  Labdien! Konsultējiet lūdzu.
  Kā pareizi palaist cieto disku uz cita datora kurā jau ir windows. Vadus savienoju un lādējot viss itkā notiek kā parasti,Parādās windows xp bet ne līdz galam ielādē,nopīkstas un sākas vis no jauna nemet nekādus error. Datora sistēma ASUS (sata)
  VAI jāpērk tīrs cietais un windows?Un portatīvajam datoram no ejoša portatīvā datora tika ievietots ejoša portatīvā datora disks un rezultāts tieši tāds pats!

 193. juris Says:

  Man ir problema.pec darba izsledzu portativo datoru.pec laika iesledzu bet visu laiku instale windowsxp un tad vis ekrans melns un tad atkal to pasu instale ka var dabut vinu gaidisanas rezima.kas par problemu .ko tada gadijuma jaspiez uz klaviaturas

 194. Rita Says:

  Nu ja runā, ka datori nav ilgdzīvotāji, tad varu pateikt tikai to, ka man bija lietots Dell, pats pirmais modelis, pie kā tiku, kad kaut kas nojuka, tad paskatījos rūpnīcas mājas lapā, tas modelis pat rūpnīcas reģistrā vairs nebija, varētu būt kādi 4 gadi atpakaļ, kad vēl strādāja.Nokrita zemē un domāju, ka beigas, nē pacēlu, ieslēdzu, aizgāja, it kā nekas nebūtu bijis, nostrādāja vēl gadu, ja nebūtu kritis, varbūt vēl šodien strādātu.

 195. Rita Says:

  Ir vēl viens jaunāks Dell, ko uzlauza kādi hakeri no Krievijas un beigās viņš nobloķējās pie kārtējiem gājieniem, kad tas sākās, nedomāju viņu vairs lietot, Vēl ir E-sistem, kas strādājošs, tikai jaunu cieto disku vajag, disks pagalam.

 196. Valda Says:

  Spēlējot datorspēles ,dators vienu un to pašu darbību veic divas reizes. Kas pie tā varētu būt vainīgs. Nesen nomainīju cieto disku. Varbūt atkal brāķis.

 197. Linda Says:

  Man vakar dators Lenovo uzkaras un paradija ka restartesies. Pec tam vairs nekas nenotiek. Kad iesledz tad paradas uzraksts Lenovo un ta visu laiku rada. Ik pa laikam tads pikstiens un vis.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: