Vēl viens laikraksts internetā

Sen jau dzirdēts, ka internets piebeigs drukātos masu medijus. Šobrīd ar lielu krīzes palīdzību tas arī sāk notikt. International Herald Tribune ir raksts par to, ka ASV, Sietlas vietējais laikraksts Seattle Post-Intelligencer, izdod pēdējo drukāto izdevumu un noiet “pagrīdē”, tas ir, tiks izdots tikai internetā.

Ievērības cienīgs ir laikraksta vecums – iznāk jau kopš 1863.gada, tātad 146 gadi! Bet nu neizdevās “pārdoties” un pēdējā gada zaudējumi bija ap 14 miljonu dolāru.

Smaidu izraisa cita vietējā laikraksta The Seattle Times paziņojums, ka visiem Seattle Post-Intelligencer abonētājiem nākošajā rītā tiks piegādāts viņu laikraksts. Ātri un veikli :)

Daži interesanti cipari. Laikrakstā strādāja 181 darbinieks. Paliks ap 20 darbinieki ziņām un 20 darbinieki reklāmu pārdošanā. Lasītāji bija ap 117 ooo.

Domāju, ka laikraksti sen jau vairs nevar konkurēt ar ziņām, bet tikai ar ziņu analīzi. Jo galīgi nav interesanti laikrakstā pārlasīt tiešas kopijas no ziņu aģentūrām, ar kurām jau pilns internets. Žurnāli šajā ziņā ir daudz spēcīgāki, jo tur ir pārsvarā orģinālraksti.

Advertisements

5 Atbildes to “Vēl viens laikraksts internetā”

 1. aivars Says:

  pilnigi piekritu

 2. Martins Says:

  Ar internetu ir ātrāk un lētāk… :)

 3. Parfumexpres Says:

  Būs arī kas jauns no koijota?

 4. karliszieds Says:

  Jāā, man tas pats jautājums. Labi raksti!

 5. stankis Says:

  Diemžēl drukāto presi varēs pārdot tikai un vienīgi radot orģinālrakstus, kā jau tika minēts, kā arī veidojot dažādus apskatus, analītiskos rakstus un dažādus specifiskus rakstus. Tomēr jebkurā gadījumā drukātā prese ir jau praktiski mirusi un domājam vienas paaudzes laikā izzudīs vispār.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: